1 Ocak 2017 Pazar

Aç kalmadan 5 günde 5 kilo


Diyet yapma fikrinden hoşlanmıyor ancak hızla fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız tam sizin için hazırlanmış bir liste ile karşınızdayım.  Kendinizi yormadan, yıpratmadan ve en önemlisi aç kalmadan uygulayabileceğiniz bu diyet listesi sayesinde 5 günde 5 kilo vermeniz mümkün. Üstelik bol bol meyve ve sebze tüketeceğiniz için halsiz kalmadan zayıflayacaksınız. 5 gün uygulayacağınız diyete 2 gün ara verip tekrar başlayabilirsiniz.  Hadi hızlı kilo verip çevrenizi şaşırtma zamanı…


1. gün: Diyetinizin ilk gününde motivasyonunuzu arttırmak amacıyla kendinizi şımartın ve bakım yapın. İlk gün sadece haşlanmış patates yiyeceksiniz.  Başka bir şey yok. Bu durum daha ilk baştan sizi korkutmasın. Patatesi istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Baharat dışında başka bir tatlandırıcı ilavesi yasak.

2. gün: Diyete alışmaya başladınız. Bugün sadece sebze yiyeceksiniz. Tüm sebzeler serbest. Elbette yağsız olmak şartıyla. Hangi sebzelerle başladıysak onlarla güne devam ediyoruz ve sadece baharatla tatlandırabiliriz.

3. gün: Et sevenler gün sizing gününüz. Bugün et günü. Et, tavuk, balık… Elbette yağsız olarak pişirilmiş olması gerektiğini söylemem yersiz. Hangi etlerle başladıysak onlarla güne devam ediyoruz ve sadece baharatla tatlandırabiliriz.

4. gün: En tatlı gün.Bugun meyve günü. Yine yiyebildiğiniz kadar her tür yaş meyveyi ( MUZ HARİÇ) yiyebiliyorsunuz. Güne hangi meyvelerle başladıysak öyle devam ediyoruz.

5. gün: Biraz sıkıcı bir gün ama tartıdaki eksiler size motive etsin. Bugün yumurta günü. Baharat, yağsız süt ya da yağsız yogurt dışında her türlü tatlandırıcı yasak.


6. ve 7. günler bu diyetin bayramları yani dinlenme günleri, istediğinizi, özlediğinizi yiyebilirsiniz. Ama ölçülü davranmak ve ölçülü yemek gerekiyor. fazlaya kaçarsanız 5 kilonun 2’ sini alıyorsunuz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder