7 Ocak 2017 Cumartesi

BURBERRY LONDON PARFUM YORUMLARIM


Kokuların insan psikolojisi üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu yapılan araştırmalar üzerinde kanıtlanmış durumda. Patrick Süskind’in  Koku (Das Parfum) adlı romanında anlatıldığı kadar yoğun olmasa da kişilerin çevresine yaydığı koku, sosyal hayatın oluşmasında büyük rol oynuyor. Bu nedenle herkesin bir imza kokusu olmalı diye düşünüyorum. Burberry London Parfüm, imza koku olacak kadar karakteristik olmasa bile günlük yaşamda ve her ortamda kullanılabilecek türde kendine has bir koku. Çiçek kokan parfümler denildiğinde akıllara hemen yaz aylarının gelmesine başkaldırır bir şekilde sonbahar ve kışı çağrıştıran bir anlam taşıyor.

Londra’nın yağmur sonrası çiçek kokan havasını çağrıştırdığı için bu ismi adlığı söyleniyor ama Londra’da hiç bulunmadığım için ben bu konuda net bir şey diyemeyeceğim. Benim Burberry London Woman EDP kullanırken yoğun olarak hissettiğim hanımeli ve yasemin kokusu.  Özellikle hanımeli kokusuna benim gibi bayılanlar varsa bu parfüm ile bir kez olsun tanışmalılar. Bu arada hanımeli kokusunun rahatlatan ve enerji veren etkileri varmış, eklemeden geçmek istemiyorum.

Gül, hanımeli, sandal ağacı, misk, paçuli, tiare, şakayık ve yasemin notalarını barındıran Burberry London’un şişesi Burberry’nin ikonik kumaş deseniyle kaplanarak sade bir şekilde tasarlanmış.

Dominique Ropion tarafından tasarlanan Burberry London Woman EDP, her ortama ve hemen hemen her tene uyan bir koku. Klasik ve şık bir çizgisi olanları daha çok mutlu edecek olan parfümün en büyük sıkıntısı ise çok fazla kalıcı olmaması. Gün içerisinde mutlaka bir kaç kere yenilemeniz gerekiyor.

Kışın çiçek bahçelerini teninizde taşımak istiyorsanız Burberry London’a mutlaka şans vermelisiniz.


1 yorum:

  1. ben de kış kokusu olarak kullanıyorum zira yazın daha fresh kokular kullanıyorum

    YanıtlaSil