29 Ocak 2017 Pazar

Türk Kahvesi Telvesinin İnanılmaz Faydaları


Keyif zamanlarında bize eşlik eden Türk kahvesi çoğumuzun vazgeçilmezleri arasında bulunur. Dost sohbetlerine lezzet katan Türk kahvesi, telvesiyle de pek çok alanda mucizeler yaratıyor. Çoğu zaman attığımız Türk kahvesi telvesi ile cildimize bakım yapabilir, göbeğimizi eritebilir, selülitlerimizden kurtulabilir, bitkilerimizi canlandırabilir, ya da evimizin harika kokmasını sağlayabiliriz. Bilimsel olarak kanıtlanmış Türk kahvesi telvesinin faydalarını gelin birlikte inceleyelim.

Kahve Telvesi ile göbek eritmek

Oldukça zor eriyen göbek yağlarından pratik bir yardımcı ile daha hızlı kurtulmamız mümkün. Türk kahvesi göbek eritmeye yardımcı oluyor. Yeterli miktarda Türk kahvesi telvesi biriktirdikten sonra biraz zeytinyağı ilave edin ve göbeğinize masaj yaparak sürün. Streç filmle sardıktan sonra 2 saat bekleyin ve ılık bir duş alın.


Türk kahvesi telvesi ile yumuşacık eller

Keyfimize keyif katan Türk kahvesinin telvesi ellerimizi de pamuk gibi yapıyor. İçtiğimiz kahvenin telvesini ellerimize masaj yaparak yedirip 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkamak bunun için yeterli.

Türk kahvesi telvesi ile selülitsiz bir hayat

Türk kahvesinin mucizelerine harika bir etki ile devam ediyorum. Biriktirdiğiniz Türk kahvesi telvesini duş öncesi sorunlu bölgelere sürün ve keseleyerek ovalayın. İşlem sonrası ılık bir duş alın. İşte bu kadar basit…


Siyah noktalara Türk kahveli çözüm

Harika bir peeling etkisi yapan Türk kahvesi telvesi ile siyah noktalarla mücadele edebilirsiniz. Siyah noktalı bölgeye telveyi sürün, masaj yapıp 5 dakika bekleyin ve ılık su ile yıkayın. Sonuç sizi bile şaşırtacak.

Bitkilerinizi canlandırın

Kahve telvesini bitkileriniz için gübre olarak kullanabilirsiniz. Kahve telvesi, toprağı kimyasallardan arındırır.

Harika bir oda kokusu

Delikli bir poşet içerisine Türk kahvesi telvesi koyun ve hoş kokmasını istediğiniz alanlara yerleştirin. Telve içerisine aromatik yağlar ve portakal ya da limon kabuğu rendesi ekleyerek etkiyi arttırabilirsiniz.

3 yorum:

  1. Kahveyi çok severim. Öğrenciyken sınav geceleri kuzlarla yüzümüzde telveyle dolaşırdık peeling amaçlı.;)

    YanıtlaSil
  2. Türk kahvesinin zayıflatıcı bir özelliği olduğunu bilmiyordu. Ben ofis çalışanı olduğum için uyku dan dolayı kendimi toparlamak için Türk kahvesi içerim ama bir etkisini görmedim ve klasik kahveye başladım. Şuan yazdığınız yazıyı okuyunca gerçekten diğer kahvelere göre en faydalı ve en sağlıklısı Türk kahvesi olduğunu anladım. Taşekkürler

    YanıtlaSil
  3. Daha evvel türk kahveli kese yaptırmıştım.Bayaa faydasını gördüm :) Yüz peelingi olarak da annem kullanıyor telveyi ve çok memnun. :)

    YanıtlaSil