26 Mart 2017 Pazar

Evde Saç Boyası Akıtma YontemleriYöntemleri Saçınızı boyattıktan sonra elde ettiğiniz sonuç sizi hüsrana uğrattıysa ve zamanı geriye almak istiyorsanız bu yazı tam size göre. Sizler için evde saç boyası akıtma yöntemlerini anlattım.
Boya sonrası saçın son halinden memnun olmayan ama saçı daha fazla kimyasal işleme maruz bırakmadan boyayı akıtmak isteyenler, evde uygulayacakları basit yöntemlerle saç boyasını doğal yollardan akıtabilirler. Böylece zaten boyadan etkilenen saç, daha fazla kimyasal işlem görmez ve daha fazla yıpranmaktan hatta belki korkulu rüyamız olan yanmaktan kurtulur.

İşte evde saç boyası akıtma yöntemleri :


C Vitamini ile saç açmak
Bağışıklık sitemimizi korumak amacıyla kullandığımız C vitamini kapsüllerini, saç boyası açmak için kullananların sayısı oldukça fazla. Eğer saçınız siyah boyalı ise 30 adet c vitamini tabletini iyice ezin ve saç kremi kıvamında olana kadar sıcak su ile karıştırarak saçınızın her tarafına yedirin. 45 dakika bekleyin ve kepek önleyici bir şampuan ile yıkayın.  Saçınız siyahtan daha açık ise 15 adet tableti ezin ve 3 yemek kaşığı kepek şampuanı ile karıştırarak saçlarınıza yedirin. 10 dakika bekleyin ve sıcak su ile yıkayın.

Beyaz sabun ile saç açmak
Bu yöntem basit ama biraz daha uzun vadede sonuç veren bir yöntemdir. Bildiğiniz geleneksel beyaz sabunu (Hacı Şakir) saçımızı yıkarken kullanıyoruz. Özellikle boyalı saçı beyaz sabunla yıkadığımızda saçı sertleştirdiğini unutmamak gerek. Bu nedenle saçı yıkadıktan sonra mutlaka saç kremi kullanmanızı öneriyorum.

Kola ile saç açmak
Saçınıza yetecek miktarda şekersiz kolayı saçınızın her tarafına eşit miktarda sürün ve havluya sarın. 10 dakika bekleme süresinin ardından saçınızı kepek şampuanı ile yıkayın. İstediğiniz sonuca ulaşana kadar haftada 2 kere bu yöntemi uygulamanız yeterli olacaktır.

Not: Anlattığım tüm yöntemler boyalı saçtan boyayı akıtmak için uygulanmalıdır. Doğal saç rengini açmak amacıyla yetersiz kalacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder