18 Mart 2017 Cumartesi

Zayıflarken Limonlu su içmekten daha etkili 3 içecek


Diyete başlayanların hemen hemen hepsinin başvurduğu yollardan biri olan limonlu su içmek artık mazide kalabilir. Limonlu su içmekten çok daha etkili olan içeceklerin varlığı size seçme özgürlüğü kazandırarak daha keyifli bir diyet süreci yaşamanızı sağlayacak. Sizler için hazırladığım zayıflatan içecekler listesi içinden damak zevkinize en uygun olanları seçebilir ya da hepsinden rahatlıkla tüketebilirsiniz. Elbette bu arada bol bol su içmeyi ihmal etmeyin. Su içerek hem açlık seviyenizi dengeleyebilir hem de sağlıklı kalabilirsiniz.


Buzlu Su

Limonlu su içmek yerine suyun içerisine 4 ya da 5 küp buz eklemeyi deneyin. Soğuk içecekler, vücut ısısını korumak amacıyla daha fazla enerji harcamamıza neden olurlar. Araştırmalar her gün buzlu su tüketmenin yılda 10 kilo vermeye neden olduğunu ortaya koyuyor.

Kahve

Egzersiz öncesi 2-3 fincan kahve içmenin, daha fazla kalori kaybetmeye yardım ettiği yapılan araştırmalar doğrultusunda kesinlik kazanmış. Kahveyi şekersiz ve kremasız tüketmek şartıyla elbette.

Yeşil Çay


İşte mucize diyet içeceği yine karşımıza çıktı. Yeşil çay sağlığımız üzerinde oldukça etkilidir. Bunca etkisinin yanında bizim kilo vermemize de yardımcı olur. 2 ay boyunca her gün 4 fincan yeşil çay içen deneklerin, sadece su tüketenlere oranla toplamda 6 kilo daha fazla kilo verdiği yine yapılan araştırmalar sırasında netlik kazandı. Yeşil çayı aktardan alarak taze demlemeniz ve şekersiz tüketmeniz gerekiyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder