9 Nisan 2017 Pazar

Avene Triacneal


Bu yazıda sizlerle biraz güzellik konusuna değineceğiz. Güzellik uğruna kitaplar yazılan, uğruna yaşamda cennetin cehenneme dönüştüğü anlar.
Güzellik uğruna tahtların bırakıldığıdır. Hal böyle olunca da edebiyata ve sanatın diğer dallarına ister istemez konu oluyor.

İnsan ölümlü bir canlı olmasının da bilinciyle ölüme inat kusursuzluğun peşinde koşuyor ve bu koşu sırasında güzellik de artı değer. Peki, güzel bir yüz deyince insanların aklına ilk anda ne geliyor? İşte o yanıtlar:
1.      Nokta Burun: Bugün birçok insanın estetikle yaptırdığı yuvarlak burun tipi
2.      Altın Oran: Estetik cerrahlarının tanımladığı bir kavram ve bu kavram burnun, gözün, ağzın nerede olması gerektiğini açıklıyor.
3.      İri Dudaklar: Çok söze gerek yok. İdeal olanı bellidir. Angelina Jolie
4.      İri ve Renkli Gözler: Burada da çok söze gerek yok. Yeşil ya da mavi büyük gözler. Hani Türkan Şoray’ın ki gibi olsa fena olmaz. Ya da Fatma Girik.
5.      Elmacık Kemikleri: Düz bir yüz yerine elmacık kemikleri.
6.      Pürüzsüz Bir Cilt: Mutlaka sivilcesiz, lekesiz, aknesiz kusursuz bir cilt.
Ama işte bu her zaman mümkün olamıyor. Kimileri doğuştan geldiği için yapılabilecek çok şey yok ama sivilce ve akne gibi sorunlar için dermokozmetik endüstrisinin kimi ürünlerinden faydalanmak mümkün.
Örneğin ana maddesi Avene Termal Suyu olan Avene Triacneal sivilce ve akne problemlerinin giderilmesi için özel formüle edilen bir ürün.
İçeriğine biraz bakmak gerekirse Termal su dışında şunlar yer alıyor: Cetyl Alcohol Cyclomethıcone, Polysorbate 60,Glycolıc Acıd,Su, SD Alcohol 39-C (Alcohol Denat),Polymethyl Methacrylate,Sodıum Hydroxıde Cetearyl Alcohol Argınıne Hcl,Fragrance.
Yukarıda belirtilen maddeler kendi içinde özel miktarları ile formüle edilmiş durumda ve ürün piyasaya sunulmadan önce uzun süre klinik deneylerden geçerek piyasaya sunulmuş durumda.
Olabildiğine özel bir ürün ve sivilcenin nedeni olursa etkin sonuçlar veren bir ürün. Belki de öncelikle burada şu soruyu sormak gerekir. Yüzde neden sivilce ve akne oluşur.
1.      Beslenme: Aşırı yağlanma, aşırı baharatlı beslenme ciltte bu tür sorunlara yol açan en önemli faktörlerdendir.
2.      Cilt Tipi: Aşırı yağlı ciltler çok daha kolay sivilce problemi ile karşılaşır.
3.      Cildin Yeterince Temizlenmemesi: Eğer cilt sabah akşam sağlıklı bir biçimde temizlenmez ise bir süre biriken kir ve yağlardan dolayı bu tür sorunlar kendiliğinden baş gösterir.
4.      Ergenlik Ve Regl Dönemi: Hormonsal değişikliklerin yoğun olduğu dönemler olduğundan bu tür sorunlar kaçınılmazdır.
5.      Stres: Cildin de en büyük düşmanı olan stres sivilcelere adeta davetiye çıkarır.
İşte tüm bunların neticesinde oluşan sivilceler ile Avene etkin bir biçimde savaşır ve düzenli kullanım ile etkin sonuçlar verir.

Mutlaka düzenli olarak temizlenmiş bir cilde doğru bir biçimde düzenli olarak ufak dairesel hareketler ile uygulanmalıdır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder