3 Nisan 2017 Pazartesi

Bioderma Atoderm


Ah şu güzellik takıntımız. Kusursuz olmak isteriz. İnsanın doksan yaşına da gelsek kusursuz olmak istiyoruz. EN güzel yüz bizde olmalı. Keza en güzel beden de. Mükemmel olmalıyız derken yaşam akıp gidiyor ama bir bakıyoruz ölüme ramak kalmış ama tüm bunlar olmasa yaşamın da bir anlamı kalmaz değil mi?
En çok da cildimize kafa patlatıyoruz aslında zira cilt bizim görünen yüzümüz. Ve her insanın biyolojik olarak farklı cilt tipleri var. Hepimizin çok iyi bildiği üzere cilt tipleri temelde şunlar:

1.      Kuru Ciltler: Mat görünüme sahipler ve yaşlanma belirtilerini göstermeye daha meyilliler. Daha kolay ortamdan etkileniyorlar
2.      Yağlı Ciltler: Sivilce, akneye meyilli ama kolay yaşlanmayan ciltler
3.      Karma Ciltler: Yüzde belli bir bölgenin yağlı, belli bir bölgenin kuru olduğu cilt tipleri
Yukarıda ana hatları ile belirttiğimiz cilt tipleri içinde kozmetik endüstrisinin piyasaya sunduğu ürünlerden faydalanmak gerekiyor ama piyasada o kadar çok ürün var ve fiyat skalası o kadar geniş ki insanın kimi zaman kafası karışıyor. Gelin bir kozmetik ürünü alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğine bakalım:
1.      Klinik deneylerden geçtiğini ispatlayabilmeli.
2.      Alerji yapmamalı.
3.      Mümkün olduğunca paraben ve alkol içermemeli. Sabun ihtiva etmemeli.
4.      Doğal bir yapısı olmalı. Olabildiğine az kimyasal içermeli
5.      Eczanelerde satılacak düzeyde olmalı.
6.      Cilde yan etkileri bulunmamalı.
7.      Kendini kanıtlamış bir marka olmalı.
İşte karşımızda tam da böyle bir marka var. O bir Fransız çok eski bir tarihi yok ama dünyanın en çok satan kozmetik ürünleri arasında ilk onda ama sanılmasının fiyatından. Yok, o kadar sudan ucuz değil zira kalitesi ile bu mümkün değil ama ilk dermokozmetik marka desek sanırım yeterli. Adını şimdiden tahmin etmiş olabilirsiniz ama biz yine de söyleyelim Bioderma.
Sloganı ise “Biyolojiden Güç Alan Dermatoloji”. Piyasaya sunulmadan uzun yıllar kendi laboratuarlarında test edildikten sonra piyasaya sunulan bir ürün Bioderma. Markaya eczacı, biyolog ve dermatolog işbirliği ile gelen güç de demek mümkün.
Markanın ürün gamı oldukça geniş ve tüm cilt tipleri için değişik ürünler sunuyor. Bunlardan birisi de Bioderm Atoderm serisi.
Bioderm Atoderm PP adından da anlaşılacağı üzere kuru ve atopik ciltler için geliştirilmiş olan özel bir ürün. Atoderm Serisinin PP isimli ürünü.
En temel faydası kuru ve atopik ciltlerin nem kaybını ortadan kaldırması ve cilde gerekli olan nemi kazandırması.
Yani hem bir nemlendirici, hem de bir bakım kremi. Çok özel bir formül ve çok özel bir ürün. Tamamen dermatolojik ve düzenli kullanım ile cildi pürüzsüzleştiriyor, cildi rahatlatıyor ve cildi doğal bir görünüme kavuşturuyor.
Cildi hem yatıştırıyor, hem onarıyor hem de hidrolipik filmin yenilenmesine yardımcı oluyor. Kaşıntı ya da alerji yapmıyor üstelik vücutta da rahatlıkla kullanılabiliyor.
Temizlenmiş bir cilde günde iki kere uygulanması ve düzenli kullanılması şart.2 yorum:

  1. Bioderma markasına güveniyorum :)

    YanıtlaSil
  2. en sevdiğim markalardan biridir bloğuma beklerimmmmmm :)

    YanıtlaSil