20 Kasım 2017 Pazartesi

Benton ile gençleşmeye hazır mısınız?


Scott F. Fitzgerald’ın kaleme aldığı çarpıcı hikaye  “Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi” eminim okuyanları ya da filmini izleyenleri derinden etkilemiştir.  Gizemini koruyarak yaşlı olarak dünyaya gelen ve yaşlılıktan gençliğe doğru adım adım hayatı yaşayan Benjamin Button’ın hikayesinden esinlenerek doğan bir markadan bahsetmek istiyorum bugün sizlere.


Benjamin Button gibi yaş aldıkça gençleşmemizi hedefleyen ürünleri ile dikkat çeken Benton Cosmetics, bir Kore markası. Gösterişli ancak işlevini tam olarak yerine getiremeyen ürünlerden farklı olarak başta hassas ciltler olmak üzere her cilt tipi için uyumlu yüksek kalitede ve etkili ürünleri sektöründe emin adımlar ile ilerliyor. Üstelik crueltyfree ürünleri ve sertifikaları ile oldukça güvenilir.

Geçtiğimiz günlerde denemem için gönderilen 1 haftalık deneme ürünlerinin etkilerinden bahsetmek istiyorum size.  Görselde de gördüğünüz gibi deneme boyları minicik. Mercimek tanesi kadar ürün tüm yüzümüze yettiği için bu minnoş şişelerlerin içerisindeki ürünler size en az 7 en çok 10 gün kullanım olanağı sağlıyor.

Markanın 2 serisi bulunuyor. Benton Snail Bee serisi cildinde derin çizgi, kırışıklık ya da leke şikayeti olanlar için, Benton Aloe serisi ise yağlı, karma ve hassas ciltler için uygun. Benim ihtiyacım Snail Bee serisinin odak noktasına yönelik olduğu için ben bu seri ile başladım.

Uygulama Honest Cleansing Foam Temizleyici köpük ile başlıyor. Ardından Skin, Essence, Lotion ya da  Steam Cream ile sıralamayı bozmadan devam ediyorsunuz. İsterseniz Honest Cleansing Foam Temizleyici  uygulaması ardından direkt olarak Snail Bee High Content Mask ile yolunuza devam ediyorsunuz. Snail Bee High Content Maskeyi Snail Bee serisinin toplamı gibi düşünebilirsiniz. Yukarıda saydığım aşamalara gerek kalmadan maske ile de güzel bir sonuca ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca en güzeli maskeyi 20 dakika kadar uyguladıktan sonra buzdolabında muhafaza ederek 2. Kez uygulama yapabiliyorsunuz.


Honest Cleansing Foam Temizleyici köpük

Cildi bakım rutinine hazırlayan temiz içerikli temizleme köpüğünü çok az kullanmak bile cilde gerçekten temizlenmiş hissi vermeye yetiyor.

High Content Skin

Salyangoz özü, arı zehri, epidermal büyüme faktörü (EGF) ve hyaluronik asit gibi gençleştiren bileşenler içeren tonik, düzenli olarak kullanıldığı zaman cilt rengini düzenleyerek, akne ile savaşıyormuş. Benim cildimde gerilme, yanma ve kaşıntı gibi olumsuz durumlar yaşatmadı.

High Content Essence

Cilt temizlendi ve toniklendi şimdi kırışıklıklara ilk darbeyi vurma zamanı. Hasarlı ciltlerin onarımını sağlayan ve dokuları geliştiren High Content Essence, kırışıklıklar ile mücadele ediyor.

High Content Lotion

Cildin ihtiyacı olan nemi sağlayan ürün, cildin ışıldamasına ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor.

High Content Steam Cream

Cilde nem vererek, kollajen üretimini arttırır.Cildin en alt tabakasına kadar derinlemesine nemlendirme sağlıyor.


Benton Cozmetics ürünlerine buradan bakabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Bu markanın ürünlerini merak ediyorum.Siteye bir göz atayım .

    YanıtlaSil