Diyet

Yedikçe Zayıflatan Yiyecekler

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Yaz kapıda ve kış boyunca aldığımız kilolardan kurtulma ve vücudumuzu toksinlerden arındırma vakti geldi. Zayıflama yolunda işinizi kolaylaştırmak için sizlerle zayıflatan yiyecekleri paylaşıyorum. Yedikçe zayıflatan yiyecekler beslenme programınıza dahil edin ve fazla kilolardan zorlanmadan kurtulun.

Greyfurt

Her öğünden önce sadece yarım greyfurt yemek bile mucizeler yaratabilir. Yemeklerden önce yarım greyfurt yediğinizde beslenme planınızda başka bir değişiklik yapmadan haftada 1 kilo kadar verebilirsiniz. Greyfurt yağları depolamaya sebep olan insülini düşürerek kilo vermenize destek oluyor.

Badem

Zayıflamaya destek olan sağlıklı yağlar içeren badem bu özelliği nedeniyle kilo vermenize yardım ediyor. Diyet listenize badem eklerseniz daha hızlı kilo verebileceğiniz yapılan araştırmalarla kanıtlanmış durumda.

Armut

Günde sadece bir armut yiyerek günlük almanız gereken lif miktarının yüzde 15’ini aldığınızı biliyor muydunuz? Araştırmalara göre günde 3 armut yiyen kadınlar yemeyenlere oranla daha az kalori alıyorlar ve daha çok kilo veriyorlar.

Nohut

Yarım fincan Nohutta yaklaşık olarak 2 gramdan fazla dirençli nişasta bulunuyor. Dirençli nişasta kilo vermenizi kolaylaştıran bir karbonhidrat çeşididir. Nohut, hem bu özelliği ile hem de tok tutma özelliğine harikalar yaratmanıza yardımcı oluyor.

Yulaf

Yulaf olmayan bir diyet listesi düşünemiyorum. Lif açısından zengin olan yulaf gün boyu tok kalmanızı sağlar. Içerdiği dirençli nişasta ile metabolizmanızı ateşler ve yağ yakmanızı hızlandırır.

1 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It