Diyet

Diyetinizin Yanlış Olduğunu Gösteren 3 İpucu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Kilo vermeye karar verdiniz ve sizin için uygun olacağını düşündüğünüz bir diyet programı uygulamaya başladınız. Hedefiniz hızla kilo vermek. Peki ya diyetiniz kilo verdiğinizden daha yüksek bir hızda size verdiğiniz kiloları iade ederse? Ya diyetinizi uyguladığınız dönemde sağlığınıza ciddi bir zarar vermek üzereyseniz? Doğru diyet sizi inceltirken aynı zamanda sağlığına kavuşturmalı. Yaşam şekliniz haline gelmeli . Diyetinizin sizi halsiz düşürmeden, sağlıklı bir şekilde zayıflatması gerekiyor. Diyetiniz sırasında halsiz hissediyorsanız, cildinizde daha önce rastlamadığınız yaşlanma belirtileri görülmeye başladıysa bir şeyler ters gidiyor demektir. Diyetinizin yanlış diyet olduğunun göstergesi olan 3 işareti sizler için yazdım.

Gün boyu açlık çekiyorsanız

Evet diyet yapmak çok kolay değildir ama bu diyetiniz sürdüğü sürece aç kalacaksınız ve kendinize zalimce davranacaksınız anlamına gelmiyor. Sürekli açlık çekiyorsanız bu diyetinizin sizi istediğiniz sonuca götürmeyeceği anlamına geliyor. Böyle bir diyette ya sağlığınızdan olursunuz ya da azminizi kaybedersiniz. Kuş kadar yiyeceğinize, mineral ve lif açısından zengin besinler tercih edin. Böylece sizi esir alan açlık hissini kontrol altında tutabilirsiniz.

Sindirim problemleri yaşamaya başladıysanız

Doğru bir beslenme programını takip edenlerde beslenmeye bağlı kabızlık ya da ishal gibi sindirim sorunları yaşamazsınız. Eğer bu tip sorunlar ile karşı karşıya kalıyorsanız, ortada diyetiniz ile ilgili ciddi bir yanlış var demektir. Dengeli ve bol lif içeren gıdaları tercih edebilirsiniz.

Bağışıklık sisteminiz zayıfladıysa

Diyetiniz devam ederken kendinizi halsiz hissetmeye başladıysanız, eskisinden daha çabuk yoruluyor ya da daha sık hasta oluyorsanız, hasta olduğunuzda iyileşme süreci daha uzun sürüyorsa diyetiniz yanlış demektir. İyi bir beslenme programız sizi daha zinde ve enerjik yapacaktır. Vitamin, mineral ve lif dengesi yerinde bir beslenme programı doğru seçim olacaktır.

Yorum Yaz

Pin It