Genel

Diz ve dirsek kararmalarına ne iyi gelir?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Diz ve dirsek kararmaları kadın erkek hemen hemen herkesin yaşadığı sıkıntılardan biri. Çoğunlukla kadınların önemsediği diz ve dirsek kararmaları, özellikle yaz aylarında kısa etek, şort ve kısa kollu kıyafetler giyerken rahatsız edici bir görüntü oluşturuyor. Ölü derilerin, diz ve dirsek gibi eklem yerlerinde birikmesinden dolayı ortaya çıkan diz ve dirsek kararmalarını geçirmek için piyasada bulunan renk açıcı kozmetik kremlere başvurabilirsiniz ya da diz ve dirsek kararmaları için doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Diz ve dirsek kararmaları nasıl geçer?  Detaylar yazının devamında…


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Diz ve Dirsek Kararmalarına Karbonat Kürü

Karbonat, cildi temizler ve renk açıcı özelliği vardır. Kararan diz ve dirsek için karbonat kürü rahatlıkla uygulanabilir. Bunun için bir miktar karbonat ve sütü hamur kıvamına gelecek şekilde karıştırın. hazırladığınız karışımı, temizlediğiniz cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın ve ardından keseleyin. Bu işlemi iki günde bir uygulayın. İstediğiniz sonucu elde edene kadar devam edebilirsiniz.

Kararan diz ve dirsekler için limon 

Kararan diz ve dirsekler için bilinn en etkili, kolay ve eski yöntemlerden bir tanesi de limon kullanmaktır. Bu yöntemde diz ve dirseklerinizi iyice temizleyin. Peeling ya da kese yapın. Kuruladığınız bölgeye ikiye böldüğünüz llimon ile 15 dakika masaj yapın. Masajın ardından iyi bir nemlendirici ile nemlendirin. 

Yorum Yaz

Pin It