23 Nisan 2018 Pazartesi

Şeyda Coşkun'dan 3 Günde 4 Kilo Verdiren Kinoa Diyeti


Zayıflamak isteyenlerin son zamanlarda popüler besinlerinden biri olan Kinoa, sağlığımız için de çok faydalı bir besindir. Yüksek besin değerleri, sindirim sistemine faydaları, bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıları düşünüldüğünde her evde mutlaka bulunması gereken mucizevi tahıl Kinoa, diyetislerin de gözdesi oldu. İçeriğinde barındırdığı protein miktarı nedeniyle yağ yakımını ve kas artışını destekleyen kinoa'dan adını alan Kinoa Diyeti birazdan tüm detayları ile sizlerle olacak. Şeyda Coşkun Kinoa Diyeti sayesinde 3 günde 4 kilo vermeniz mümkün.

Kinoa Nasıl Kullanılır?
100 gramında yaklaşık 372 kalori buluna kinoa, pirinç ve bulgurun kullanıldığı her yerde kullanılabilir. Et yemeklerinin yanında garnitür olarak, kavurursanız müslilerin içinde, süt ile pişirerek kullanabilirsiniz. Un haline getirip tatlılarda bile kullanabilirsiniz. Ayrıca tohumları çimlendirip filizleri salata ve mezelerde kullanabilirsiniz. Kinoayı kullanmadan önce bol suda yıkayın ve 15 dakika kadar pişirin.


1. Gün

Çilek - Kinoa Diyeti
Çileğin zamanı geldi ve bu hemen hemen herkesi mutlu ediyor. Manav reyonlarından harika çilek kokuları yükseliyor. O zaman bize de çilek ve mucize besin kinoa'yı birleştirmek ve sağlıklı bir öğün hazırlamak düşer.

Sabah: 7 tane çileği küp küp doğrayın ve 3 yemek kaşığı haşlanmış kinoayla karıştırın.
Üzerine tarçın dökerek tüketin.
Öğle: 7 tane çileği küp küp doğrayın ve 3 yemek kaşığı haşlanmış kinoayı karıştırın.
Üzerine tarçın dökerek tüketin.
Akşam: 7 tane çileği küp küp doğrayın ve 3 yemek kaşığı haşlanmış kinoayı karıştırın.
Üzerine tarçın dökerek tüketin.
Ara: Çubuk salatalık (1 büyük salatalık ya da 2 adet salatalık şeritler halinde kesilir. Üzerine çörek otu serpilir), ıhlamur çayı.
2.Gün

Greyfurt - Yumurta Diyeti
İkinci gün ve iki gıda.  iki gıdadan oluşan bu diyette yumurtanın tok tutucu özelliğindengreyfurtun ise yağ yakıcı özelliğinden faydalanmışlar. Ayrıca yumurta en önemli protein kaynağıdır, uzun süre tok tutar. 

Sabah: 1 haşlanmış yumurta
Ara (saat 11.00): 1 greyfurt
Öğle: 1 haşlanmış yumurta
Ara (saat 11.00): 1 greyfurt
Akşam: 1 haşlanmış yumurta
Not: Aralarda hibiskus çayı için. İhtiyaç duyarsanız gün içinde 1 haşlanmış yumurta daha tüketebilirsiniz.
3. GÜN
Saf protein diyeti
Ünlü Dukan Diyetinde olduğu gibi haftanın bir günü yalnızca protein tüketmenizi şiddetle öneririm. . Böylece metabolizmanızı ve sindirim sisteminizi daha hızlı çalıştırırsınız ve daha kolay yağ yakarsınız.
Sabah: 3-4 adet orta boy ızgara mantar (tercihen tost makinesinde bastırılmış)
Öğle: 80 gram yağsız, sossuz et veya balık veya tavuk veya hindi (ızgara, buğulama veya haşlama)
Akşam: Öğlen mönüsünün aynısı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder