Genel

Yeşil elma detoksu ile haftada 4 kilo verin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Yeşil elma detoksu tarifi
Yeşil elma detoksu yapanlar

Bazen kilo vermek zorlaşır.  Diyet yaparız ve tartıya koşarız ama sonuç hüsranla sonuçlanır. Böyle bir durum yaşıyorsanız detoks zamanınız gelmiş demektir. Bugün size bahsedeceğim yeşil elma detoksu, oldukça popüler bir detoks türüdür. Yeşil elma detoksu yapanlar tarafından paylaşılan sonuçlara göre ortalama haftada 4 kilo verebileceğiniz bu detoks, vücudunuzu toksinlerden temizleyecek ve hızlı kilo vermeniz kolaylaşacak.  Üstelik detoksu sadece haftada 2 gün uygulamanız yeterli.

Yeşil elma detoksu malzemeleri

1,5 litre içme suyu

2 adet yeşil elmanın kalın kesilmiş kabukları

1 adet kabuğu ile birlikte limon

2 adet çubuk tarçın

1 demet maydanoz

3 küçük parça taze zencefil

2 adet karanfil

5 adet tane karabiber

1 poşet ya da 1 çay kaşığı yaseminli yeşil çay

Yeşil elma detoksu nasıl hazırlanır?

Tüm malzemeleri 1,5 litre su içerisine ekleyerek bir taşım kaynatın. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın. Soğumaya bırakın. Soğuyan karışımı bir şişe içerisine süzün. Karışımı geceden hazırlamanız işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Gün boyunca

Sabah, öğle ve akşam birer adet haşlanmış yumurta yiyorsunuz. Gün içerisinde 5 adet yeşil elma yeme hakkınız bulunuyor. Gün boyunca hazırladığınız karışımı içiyorsunuz. Bunun yanında bol bol su ve bitki çayı tüketebilirsiniz. Çok acıkırsanız 1 çay bardağı kadar beyaz leblebi yiyebilirsiniz.  Detoksu peşpeşe olmamak şartı ile haftada 2 gün uygulayabilirsiniz. Detoksu uygulamadığınız günler beslenmenize dikkat ederek ve daha fazla hareket etmeye özen göstererek haftada 4 kilo verebilirsiniz.

Detoks nedir?

Temizlenme anlamına gelen detoks kilo vermenin hızlanması, vücuttan toksinlerin atılması, ödem atılması ve metabolizmanın hızlanması için tercih edilen bir yöntemdir. Bilinen birçok detoks tarifi var. Yeşil elma detoksu da uygulama kolaylığı ve etkili sonuç vermesi nedeniyle tercih edilir. Ödem atmak için birebirdir. Özellikle kilo vermeniz duraklama dönemi yaşıyorsa yeşil elma detoksu metabolizma hızlandırdığı için harika bir seçenek olacaktır.  Zengin içeriği nedeniyle bağışıklık sisteminizi de güçlendirecek olan bu tarif, idrar söktürücü etkisi ile kısa sürede ödemden kurtulmanızı destekler. Hafta da aralıklı olmak kaydı ile sadece 2 gün uygulanması da detoksu cazip kılan özelliklerin başında yer alıyor.

Kronik rahatsızlığı olanlar, ilaç kullananlar, hamileler ve emziren anneler bu detoksu uygulamadan önce mutlaka doktora danışmalılar.

 

Yorum Yaz

Pin It