Genel

Bacaklardaki Batık Lekelerine Çözüm

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Bacaklarda oluşan batıklar ve bunlara yaptığımız yanlış müdahale sonrası oluşan can sıkıcı lekeler ve cilt kararmalarıyla başa çıkmak çok zordur. Bu sıkıntılı durumların hangi nedenle meydana geldiği hakkında bir dizi efsane bulunsa da asıl sebep tamamen başkadır. Anlayacağınız dedikleri gibi epilasyon şeklinizi değiştirseniz de istediğiniz sonuca ulaşamazsınız. Yazının devamında vereceğim basit ipuçlarını uygulayarak sizlerde pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Bacak batıklarının ve lekelerin en büyük nedeni cildin hızla kendisini yenilerken, üstteki ölü hücrelerden aynı hızla kurtulamamasıdır.

Bu kötü ve estetik olmayan görüntüden kurtulmak için bacakta batık ve batık lekeleri sorununda işe yarayabilecek, hızlı ve etkili çözüm yolları:

*Pürüzsüz bacaklara giden yolda en etkili yöntem kesinlikle keselemektir. Batığa sebep olan deri altındaki kılların üstünü temizlediğimizde o bölge rahatlayacak ve normale dönecektir. Ayrıca keselemek, batık dışında da cildinize yararlıdır.Batıkların önlenmesi ve geçirilmesinde en etkili olan kese uygulama türü kuru keselemedir. Fakat kuru keseleme yaparken cildinizi tam olarak ne kadar aşındırdığınızı anlamanız güçtür. Yanlışlıkla canlı derinize de zarar verecek kadar ileri gidebilirsiniz. Bu sebeple yavaş yavaş deriyi gözlemleyerek keselemeyi tamamlayın.

*Bir bardak su kaynatın ve kaynamış soğumuş suyla bir çay bardağında 5 tane 500 mg. lık aspirini eritip iyice karıştırın. Dibine çökmüş tortu dışında karışımı sprey başlığı olan bir şişeye doldurun. Haftada iki kez bacağınızdaki problemli bölgeye uygulayın. En az 2 saat bekleyin ve sadece su ile durulayarak temizleyin.
Gördüğünüz gibi batıkla ve lekeleriyle mücadele etmek zor cildinizi düzenli olarak soymanız ve nemlendirmeniz halinde hiç de zor değildir. Hangisini daha kolay yapabiliyorsanız, cildinizde hangi yöntem en iyi etkiyi verdi ise o yöntemi uygulamaya devam edin.

Yorum Yaz

Pin It