Genel

Cilt aydınlatıcı ev yapımı maskeler

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Pahalı kozmetiklere  ciddi bir bütçe ayırmadan, kozmetik raflarında bizlere göz kırpan markalar arasında boğulmadan, evimizin konforunda ve tamamen doğal yöntemlerle çoğumuzun problemi olan cilt lekelerini yok edebiliriz.Üstelik bunun için küçük çaplı bir servet harcamadan.  Evimizde çok basit bir o kadar ekonomik malzemelerle hazırlayacağımız maskelerle hem cilt lekelerinden kurtulabilir hem de cilt tonumuzu 1-2 ton açabiliriz.

Maske 1: cilt için faydası saymakla bitmeyen limonu cildimizde bulunan lekelerden kurtulmak ve ton açmak için kullanabiliriz. Aynı miktarda gülsuyu ile karıştıracağınız limon suyunu pamukla cildinize sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın ve nemlendirin.

Maske 2: Kendi cilt aydınlatıcı maskenizi yulaf unu ve kaymakla da yapabilirsiniz.  Yulaf unu ve kaymağı macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve yüzünüze sürün. 20 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile temizleyin.

Maske 3: Eşit miktarda sirke ve suyu karıştırın ve yüzünüze sürün. 10 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile yıkayın.

2 Yorum Var

  1. Avatar

    Canım çok güzel bilgiler bunlar, ben de evde hep yaparım 🙂 bi tane de ben vermek isterim; karbonatı az su ile krem kıvamına getirip makyaj temizleme pedi ile yüzümüze uyguluyoruz, hafif peeling etkisi yaparak leke giderici olarak ara sıra uygulanabilir, biraz bekleyip ılık su ile yüzümüzü yıkıyoruz.
    sevgiler,

Yorum Yaz

Pin It