Diyet

Göbeği eritmenin formülü

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Belimizde ve karnımızda yerleşen ve bir türlü çekip gitmek bilmeyen fazlalıklar hem estetiğimizi hem sağlımızı bozuyor. Göbek ve bel çevresinde oluşan özellikle sağlık açısından oldukça tehlikeli. Peki bu fazlalıkların tehlike sınırı nerede başlıyor? Göbekteki yağlar nasıl eriyor? Bacak ve basen bölgesinde biriken yağlar, göbek ve bel çevresindeki fazlalıklar kadar tehlike oluşturmuyor çünkü karındaki yağlar iç organları tehdit ediyor. Göbek ve bel çevrenizi hemen ölçerek çok geç olmadan çözüm yoluna gidebilirsiniz.

Erkeklerde (Göbek çevresi): En geniş bölgeden ölçülecek.

70 -93 cm: Normal
94 -101 cm: Risk
102 cm ve üzeri: Yüksek riskli

Kadınlarda (Bel çevresi): En dar bölgeden ölçülecek.

60 – 79 cm: Normal
80 – 87 cm: Risk
88 cm ve üzeri: Yüksek riskli

Peki göbek ve belimizdeki yağlardan nasıl kurtuluruz?


1: Alkol ve tatlıdan olabildiğince uzak durun. Aşırı yağlı yiyeceklerden, geç saatlerde atıştırmaktan uzak durun. Bol bol yoğurt tüketin.
2: Yürüyüş yapın ayrıca yürüyüşün yanında haftada 2 ya da 3 sıklıkla 10’ar dakikadan toplam 20 veya 30 dakikalık bölgesel direnç çalışmaları ile karın bölgesinde bulunan yağların daha hızlı yanmasını sağlayacak egzersizler yapın.
3: Egzersiz yapmayı sevmiyor musunuz? O zaman her sabah uyandığınızda camınızı açın temiz bir havada 30 kere karnınızı şişirerek derin bir nefes alın, 2-3 sn. burundan aldığınız bu nefesi tutun, sonra yavaşça burun ya da ağızdan, soluduğunuz nefesi bırakın. Aynı uygulamayı akşam yatmadan öncede tekrarlayın.

1 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It