Diyet

Tarçın çayı zayıflatır mı, nasıl yapılır?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
tarçın çayı ile zayıflamak -Sendeincel
Tarçın çayı zayıflatır mı – Sendeincel

Bitkisel çözümler ile zayıflamak isteyenlerin tercih etmesi gereken öncelikli baharat tarçındır. Kan şekeri seviyesini düzenlediği için iştahı ve tatlı krizlerinin önüne geçmenize yardım eden tarçın, metabolizmayı da hızlandırır. Tarçın aynı zamanda temojenik etkiye sahiptir. Yani sindirim sırasında vücut ısısını yükseltir ve metabolizmayı hızlandırarak daha fazla enerji yakmanıza yardım eder. Peki Tarçın çayı zayıflatır mı Elbette zayıflama konusunda başka bir şeye gerek duymadan zayıflamanızı sağlayan bir besin yoktur ama tarçın zayıflama sürecini hızlandırarak daha kolay kilo vermenize yardımcı olur.

Zayıflamaya yardım eden tarçın çayı nasıl yapılır? hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Tarçının zayıflamaya etkileri nelerdir?

Metabolizma hızlandırır
Aynı acı biber gibi tarçında tüketildiği zaman metabolizma hızlandırır. Metabolizmanın hızlanması daha çok kalori yakmanıza yardımcı olur.

Kan şekerini düzenler
Tarçın kanda insülin görevi yaparak kan şekerinin düzene girmesini sağlar. Aşırı iştah ve tatlı krizini önler.

Göbek yağlarını yakmayı hedefler
Yapılan araştırmalar, tarçının özellikle karın bölgesinde biriken yağları yakmayı hedeflediğini gösteriyor. Bu nedenle tarçın hem estetik sorunların hem de bel bölgesi kalınlığı nedeniyle ortaya çıkacak sağlık sorunlarının önüne geçer.

Zayıflamak isteyenler tarçını nasıl kullanmalı?

* Tarçın çay olarak tüketilebilir.
* Kahvaltı gevreklerinin ve yulaf lapasının üzerine serpilebilir.
* Yoğurt içerine eklenerek tüketilir.
* Süte eklenebilir. Tarçınlı süt içerek zayıflamak oldukça lezzetli bir yöntem.
* İçilen çay ve kahveye ilave edilebilir.

Tarçın çayı zayıflatır mı? Evet tarçın çayı zayıflatır. Zayıflamaya yardımcı özellikleri ile diyet listelerinde yer alan 3 malzeme ile hazırlanan tarçın çayı sizi kısa sürede zayıflatır.

Tarçın çayı nasıl hazırlanır?

Az önce de bahsettiğim gibi tarçın çayı sadece 3 malzeme ile hazırlanır.

Malzemeler
1 bardak içme suyu
1 adet çubuk tarçın
1 çay kaşığı bal
yarım limon suyu ( Taze sıkılmış olacak)

Hazırlanışı

Suyu ve çubuk tarçını bir cezveye alın. 5 dakika kadar kaynatın. Suyun içerisinden çubuk tarçını çıkartın ve suyu bir bardağa koyun. Tarçınlı su ilınınca içerisine bal ve limon suyunu ekleyerek karıştırın. Ilık olarak tüketin. Bu tarifte dikkat etmeniz gereken en önemli püf noktası bal ve limonu çayınız ılındıktan sonra ilave etmeniz. Hazırladığınız çayı öğleden sonra ya da akşam yemeği sonrasında tüketebilirsiniz.

Yorum Yaz

Pin It