Genel

Yürüyüş yaparken daha fazla kalori yakmak için öneriler

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Yürüyüş yaparken daha fazla kalori yakmak
yürüyüş yapmak zayıflatır mı?

Yürüyüş yapman en etkili ve en kolay yapılan egzersizlerin başında bulunuyor.  Hızlı sonuç veren, kolay zayıflatan yürüyüş yaparak tüm vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. Günlük yaşam içerisinde kolaylıkla yürüyüş yapmaya yer açarak kolayca kalori yakabilir ve fazla kilolarınızı verebilirsiniz.  Okula ya da işe giderken, öğle tatillerinde, markete giderken bile rahatlıkla yürüyüş yapabilirsiniz. Üstelik akıllı telefon uygulamaları sayesinde yürüyüş antrenörünüz her zaman yanınızda olabilir.  Kısa zamanda etkili olan yürüyüş aktivitesini küçük dokunuşlarla daha fazla kalori yakabileceğiniz bir egzersize dönüştürebilirsiniz. Yürüyüş yaparken daha fazla kalori yakmak için neler yapabileceğinizi anlattım. Basit ve uygulaması kolay bu yöntemlerle yürüyüş yaparken daha fazla kalori yakmak çok kolay.

Yürüyüş yapmak zayıflatır mı?

Yürüyüş yapmak en kolay yapılabilen ve etkisi büyük egzersizlerdendir. Kolaydır. İstediğiniz her an ve her yerde yürüyebilirsiniz. Ekonomiktir. Yürüyüş yapmak için ihtiyacınız olan tek şey rahat spor ayakkabılarıdır. Başka hiç bir alet ve ekipmana ihtiyacınız yoktur. Grup çalışmasına uygundur. Devdiklerinizle birlikte yürüyebilir ve keyifli bir egzersiz süresi geçirebilirsiniz. Yalnız olmayı tercih ederseniz ise müzik dinleyerek keyifli hale getirebilirsiniz. Stresi uzaklaştırır ve daha mutlu olmanıza yardım eder. Peki bu kadar güzel etkileri olan yürüyüş yapmak zayıflatır mı? Kesinlikle evet! Ayrıca evde yürüyüş yapmak için Leslie Sansone videolarından faydalanabilirsiniz. Gelin birlikte Yürüyüş yaparken daha fazla kalori yakmak ile ilgili detaylara geçelim.

Yokuş yukarı yürüyün

Dışarda yürümeyi tercih ediyorsanız yokuş olan yolları tercih ederek, ev ya da spor salonunda koşu bandı üzerinde yürüyorsanız eğim arttırarak yürüyüş yaparken daha fazla kalori yakabilirsiniz. Kısa sürede vücudunuzu ve bacaklarınızı şekillendirebilir ve istediğiniz forma ulaşabilirsiniz.

Tempolu yürüyün

Yürüyüş yaparak zayıflamak kolay olasa da daha hızlı zayıflamak istiyorsanız daha hızlı yürümeniz gerekiyor. Ne kadar hızlı yürürseniz o kadar hızlı kilo verirsiniz. 10 dakikalık yavaş tempolu yürüyüş sırasında 100 kalori yakıyorsanız hızınızı arttırarak yakılan kalori miktarını 140’a çıkartmanız mümkün.

Yürüyüşe ek egzersizler ekleyin

Uzun bir yürüyüşün hemen ardından hazır kaslarınız yeterince ısınmışken egzersizler eklemesi yapabilirsiniz. Yürüyüşün hemen sonrasında şınav ya da mekik çekebilir, dans edebilir, barfiks çekebilirsiniz.

Adımlarınızı sayın

Akıllı telefonunuza ekleyeceğiniz adım sayıcı bir uygulama sizi hem motive edecek hem de daha fazla yürümenize böylece daha fazla kalori yakmanıza yardım edecek. Zayıflamaya yardımcı mobil uygulamalardan kendiniz için uygun olanı seçin ve hemen harekete geçin.

Yürümek için dışarı çıkamıyorsanız evde yürüyebilirsiniz. Üzülmeyin bunun için koşu bandına ihtiyacınız yok. Leslie Sansone ile evde yürüme programı seçebilir ve evinizde kilo verebilirsiniz.

Yorum Yaz

Pin It