Diyet

Zayıflamak için günlük kalori ihtiyacı hesaplamak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
kalori hesaplama aracı
Günlük kalori ihtiyacı hesaplamak – Sendeincel

Zayıflamak istediğinizde ve kilo vermek için bir eylem planı yapmaya başladığınızda ihtiyacınız olan en önemli şey günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını aşağı yukarı belirlemektir. Elbette motivasyonun dışında…   Zayıflamak için günde kaç kalori almalıyım?  Sorusuna yanıt vermek için öncelikli olarak günlük kalori ihtiyacı hesaplamak gerekmekte. Günlük kalori  hesaplama aracı sayesinde metabolizma hızınızı, kilonuzu korumak için kaç kalori almanız gerektiği ve en önemlisi kilo vermek için en fazla kaç kalori almanız gerektiği bilgisini yaklaşık olarak size sunar. Her insanın zayıflama yolculuğu farklı işler. Siz  günlük kalori hesaplama programına kişisel bilgilerinizi girerek, ihtiyacınız olan kalori miktarını yaklaşık olarak öğrenebilirsiniz. Böylece daha bilinçli bir diyet dönemi yaşarsınız. Günlük kalori ihtiyacı hesaplamak işte bu nedenle çok ama çok önemlidir.

Birazdan size vereceğim tablo içerisinde size sunulan sorulara yanıt verin ve son olarak HESAPLA butonuna tıklayın. Açılan sayfada sizin yaşınıza, boyunuza ve gün içerisinde hareketliliğinize uygun olan bilgiler size verilecektir. Kesin olmasa bile yaklaşık bilgiler içeren sonuçlara göre hareket ederek ve gün içerisinde düzenli egzersiz yaparak hızlıca kilo verebilirsiniz. Zayıflamak için bu yönteme başvurduysanız size kesinlikle daha fazla hareket etmenizi öneriyorum. Günlük kalori ihtiyacı hesaplamak aracının verdiği bilgiler doğrultusunda kalori aşımı yapmayarak ve egzersiz sırasında daha fazla kalori yakarak sonucu hızlandırabilirsiniz.

Daha fazla kalori yakmak için basit egzersiz önerileri

Zayıflamak için egzersiz yapmak çok ama çok önemlidir. Gün içerisinde yoğun bir egzersiz programı uygulayamıyorsanız ya da egzersiz yapmaya yeni başladığınız için kaslarınızı çok zorlamak istemiyorsanız sizin için basit ama etkili kalori yakma yöntemlerinden bahsetmek istiyorum.

Yürüyüş yapmak
Yürüyüş yapmak en kolay ama en etkili egzersizlerin başında gelir. Yürüyüş yapmak için alete ihtiyacınız olmaz. Yürüyüş yapmak eğlencelidir. Yapılan araştırmalara göre 54 kg ağırlığında biri 60 dakika yürüyüş sonrasında ortalama 256 kalori yakıyor. Bu derece keyifli bir egzersizin bu kadar etkili olması ne hoş değil mi? Yürüyüş etkileri ile ilgili detaylı bilgiyi Yürüyüş yaparak kaç kilo verilir? başlıklı yazımdan okuyabilirsiniz.

Dans etmek
Eğlenceli bir aktivite daha… Dans etmek size pozitif enerji sağlarken aynı zamanda kalori yakmanıza yardımcı oluyor. Uzmanlara göre kilo vermek için egzersiz yapıyorsanız en az 30 dakika dans etmeniz şart. Dans ederek saatte ortalama 300 kalori yakabilirsiniz.

Yorum Yaz

Pin It