Diyet

Dilara Koçak’tan ödem atan çay tarifi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
ödem atan çay tarifi – sendeincel

Kötü beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik, yeterli miktarda su içmemek, ilaç kullanımı, stres gibi etkenler vücutta ödem birikmesine neden olabilir.  Vücutta aşırı sıvı birikmesi olarak tanımlanabilecek ödem, günlük yaşam kalitenizi olumsuz etkileyebilir.  Ayrıca kilo almanıza sebep olabilecek ödem, sizin de problemlerinizden biriyse mutlaka ödemden kurtulmanın yollarına başvurmalısınız.  Sabah uyandığınız zaman yüzünüz şişse, son zamanlarda aşırı kilo aldığınızı düşünüyorsanız, çok çabuk yoruluyorsanız ödem sizin de kapınızı çalmış olabilir. Ödemden kurtulmak sandığınız kadar zor değil.  Dilara Koçak tarifi ödem atan çay sayesinde en lezzetli yoldan ödemden kurtulabilir ve kendinizi daha da hafif hissedebilirsiniz. Özellikle kilo vermek istiyorsanız ödemden mutlaka kurtulmalısınız. Ödem kilo verme sürecini oldukça yavaşlatır.

İşte Dilara Koçak’tan ödem atan çay tarifi

Malzemeler
1 litre içme suyu
1 demet maydanoz
3 adet çubuk tarçın
Fındık büyüklüğünde zencefil
1 adet limon suyu
1 adet elma

Hazırlanışı
Elma ve maydanozu iyice yıkayın. Elmaları dörde bölün. Bir litre suyu bir tencereye alın. İçerisine elma, maydanoz ve zencefili ilave edin. Bir taşım kaynatın. Kaynattığınız karışımın içerisine limon suyunu ilave edin. Karışımı süzün ve kapaklı cam bir şişe içerisine aktarın. İçerisine tarçın çubuklarını ilave edin. Ödem atan çay hazır. Sıcak ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz. Kronik bir rahatsızlığınız varsa, hamile yada emziriyorsanız ödem atac çay tarifinin sizin için uygun olmadığını belirtmeliyim.

Ödem atmak için ne yapabiliriz?

*Ödemden kurtulmak için daha fazla sıvı tüketin. Yeterli sıvı almadığında bedeniniz sinyal verecektir ve su depolamaya başlayacaktır. Bu nedenle yeterli sıvı tükettiğinizden emin olun. Hızla ödem atmak için sıvı tüketmenin önemini unutmayın.

*Tuzu azaltın. 1 gram tuz vücudunuzda 200 ml su tutabilir.

*Basit karbonhidrat alımını azaltın. Beyaz ekmek, bisküvi ve hamur işi gibi gıdalarda bulunan karbonhidrat ödeme sebep olabilir. 1 gram karbonhidrat 3 gram su tutmaya sebep olabilir. Bu nedenle yulaf, karabuğday gibi besinler tercih edin.

*Günlük sıvı tüketiminize bitki çaylarını dahil edin. Maydanoz, zencefil, rezene, ekinezya gibi bitkiler ödem atmanıza destek olur.

*Antioksidan meyve tüketin. Çilek, yaban mersini, böğürtlen gibi antioksidan meyveler ödem atmanıza yardımcı olur.

Yorum Yaz

Pin It