Diyet

Muz kabuğu ile zayıflama – Ender Saraç

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
muz kabuğu ile zayıflama

Hemen hemen herkes tarafından soyulduktan sonra çöpe atılan muz kabuğunun sayısız faydaları bulunuyor. Ayakkabı temizliğinden, evde diş beyazlatma yöntemine kadar pek çok alanda kullanılan muz kabuğunun bilinen faydaları arasına yakın zamanda bir yenisi daha eklendi.  Üstelik muz kabuğunun birazdan bahsedeceğim bu özelliği oldukça sevindirici. Prof. Dr. Ender Saraç tarafından yapılan araştırmaya göre muz kabuğu ile zayıflama mümkün. Muz kabuğu içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde sağlıklı bir zayıflığa ve yüksek morale kapı açıyor.

Beslenme Uzmanı Dr. Ella Allred’in İngiliz Daily Gazetesi’ne yaptığı açıklamaya göre; Yapılan araştırmalar sonrasında muz kabuğunun muzdan daha besleyici ve daha faydalı olduğu kanıtlanmış bir gerçek.

Muz kabuğu ile zayıflama için nasıl tüketilmeli?

Muz kabuğu ile zayıflama isteyenler muz kabuğunu birden fazla yöntem kullanarak tüketebilirler. Muz kabuğunu çiğ olarak tüketebilirsiniz. Bu yöntem size biraz tuhaf gelebilir ama zayıflamak istiyorsanız bu düşüncenizi yıkmanız yerinde bir karar olacaktır. Elbette bu yöntem elma kabuğu yemek kadar kolay olmayacaktır.

Muz kabuğunu çiğ olarak yiyemiyorsanız sizin için yine etkili ve kolay bir yöntem de muz kabuğunu haşlayarak, pişirerek tüketebilirsiniz.

Muz kabuğu tok tutuyor

Yerinde açıklamaları ile milyonları sağlıklı bir yaşama yönlendiren Prof. Dr. Ender Saraç, muz kabuğunun vücutta biriken fazla suyun atılmasına katkı sağladığını ve uzun süre tok tuttuğu için fazla kalori alımını engellediğini belirtiyor.

Muz kabuğu ile yapılan tarifler

  • Muz kabuklarını uçlarından kesin. Yarım bardak içme suyu, tarçın ve ceviz ekleyerek blender yardımı ile parçalayın. Hazırladığınız karışımı bardağa koyarak tüketebilirsiniz.
  • Muz kabuğundan çay hazırlayabilirsiniz. Yine muz kabuklarının uçlarını kesin. Bir bardak su içerisinde 10 dakika kadar kaynatın. Süzün ve içerisine bal ilave ederek için.
  • Yeşil muzun kabuklarını su içerisinde 5 dakika kaynatın. Süzün suyunu için ve kabuklarını yiyerek bu şekilde de tüketebilirsiniz.

Faydaları saymakla bitmeyen ve uzmanlar tarafından muzdan daha sağlıklı ve faydalı olduğu söylenen muz kabuğunu yukarıda belirttiğim şekillerde tüketebilirsiniz.  Prof. Dr. Ender Saraç önerisi ile muz kabuğu yiyerek zayıflamak isteyenler, bu süreçte egzersiz yapmayı da ihmal etmesinler.

Yorum Yaz

Pin It