Genel

Beyaz çay içerek zayıflamak mümkün mü?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Beyaz çay içerek zayıflamak isteyenler
Beyaz çay içerek zayıflamak

Zayıflamak isteyenler genellikle bitki çayı tüketmeye çalışırlar. Zayıflamak için bitki çayı tüketmek istiyor ama hangi çaydan faydalanacağınızdan bir türlü emin olamıyorsanız beyaz çayın iyi bir seçenek olduğunu hatırlatmak isterim. Beyaz çay içerek zayıflamak mümkün mü, beyaz çay ile kilo verenler var mı, beyaz çayın faydaları nedir sorularına yanıt arayanlara ışık tutacak bilgileri derledim. Beyaz çay zayıflatır mı diye merak edenleri yazıyı sonuna kadar okumalarını öneriyorum…

Beyaz çay nedir?

Bilimsel adı Camellia Sinensis olan beyaz çayın anavatanı Çin ve Tayvan’dır.  Çin İmparatoru Shen Nung’ un beyaz çayı keşfettiği; imparatorun beyaz çay sevgisinin halka da yansıdığı ve sevilerek tüketilmeye başlandığı yönünde bir bilgi bulunuyor.

Beyaz çay faydaları nedir?

  • Kafein ve kateşin içerdiği için yağ yakımını hızlandırır.
  • Kateşin aynı zamanda kansere karşı koruma sağlar.
  • Antioksidandır. Cildi güzelleştirir, yaşlanma etkilerini azaltır ve cildi sıkılaştırır.
  • Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Bu özelliği nedeniyle gençlik iksiri olarak adlandırılır.
  • Ağız ve diş sağlığını korur.
  • Damar sertliğini önler, kötü kolesterolü düşürür.

Beyaz Çay nereden alınır?

Sağlık ve güzellik için sayısız faydaları bulunan önemli antioksidan kaynağı beyaz çayı aktarlardan ve marketlerden temin edebilirsiniz.

Beyaz çay içerek zayıflamak isteyenler ne yapmalı?

Beyaz çay ile zayıflamak isteyenler beyaz çaylı zayıflama kürü yapabilirler.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı beyaz çay

1 adet çubuk tarçın

1 adet limon

1 bardak sıcak su ( Beyaz çayı demlemek için)

1 litre sıcak su

Hazırlanışı

1 bardak sıcak suyun içerisine beyaz çayı ekleyin. 10 dakika kadar demlemeye bırakın.  Demlenen çayı süzün ve suyunu bir litre sıcak su ile birlikte bir sürahi içerisine ilave edin. Limonu iyice yıkayın dilimleyin ve tarçın ile birlikte sürahiye ilave edin.  2 saat kadar bekleyin. Sabah aç karnına bir bardak için. Geriye kalan çayı da gün içerisinde saat başı bir bardak tüketebilirsiniz.  Karışımı her gün taze olarak tüketin.

Zayıflamak için tek başına beyaz çayın yeterli olmadığını unutmayın. Beyaz çay sadece zayıflamaya destek veren yardımcılardandır. Beyaz çay içerek, diyet yaparak ve egzersiz planına sadık kalarak kısa sürede istediğiniz kiloya inebilirsiniz.

Yorum Yaz

Pin It