Genel

Tarçınlı su içenler 1 haftada 5 kilo veriyor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Tarçınlı su tarifi
tarçınlı su

Zayıflamak istiyorsunuz ama uzun diyet listeleri, gram ve kalori hesapları sizi en başında korkutuyorsa bir de tarçınlı su içerek zayıflamayı deneyin. Hem ekonomik, hem etkili hem de sağlıklı bir yöntem olan tarçınlı su içmek, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını sağlıyor. Tarçınlı su içenler 1 haftada 5 kilo verebiliyorlar.

Bilinen en eski baharatlardan biri olan tarçın sadece yiyeceklere lezzet katmakla kalmıyor aynı zamanda yağ yakıyor, metabolizma hızlandırıyor ve sindirim sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle hızlı zayıflamak isteyenler tarçınlı su içmeyi tercih ediyorlar.  O zaman gelin tarçınlı su içmek zayıflatır mı, tarçınlı su içenler nasıl zayıflıyor; detayları ile inceleyelim.

Tarçınlı su içenler nasıl zayıflıyor?

Tarçın genel olarak tatlıların üzerine lezzetlendirmek amacı ile dökülüyor. Tarçını bu şekilde tüketirseniz elbette zayıflamak imkansız hale gelir. Çok keskin bir baharat olması nedeniyle tek başına da tüketmek neredeyse imkansızdır. O zaman zayıflamak isteyenler tarçını nasıl tüketmeli? Tarçını tarçınlı su şeklinde hazırlar ve tüketirseniz kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmak için önemli bir adım atmış olursunuz.  “Peki tarçınlı su nasıl hazırlanır? Tarçınlı su diyeti nasıl yapılır?” öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin.

Tarçınlı su tarifi

Malzemeler

1 tatlı kaşığı tarçın

1 bardak içme suyu

Eğer tek seferde daha fazla miktarda tarçınlı su hazırlamak istiyorsanız 5 su bardağı içme suyu içerisine 4 adet çubuk tarçın atarak hazırlayabilirsiniz. Ayrıca aroma katmak için karışıma defne yaprağı,  karanfil, elma ya da armut dilimleri ekleyebilirsiniz.

Hazırlanışı

Bir cezveye tarçın ve suyu ekleyin ve kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alın ve ılınmaya bırakın. Ilındıktan sonra tüketebilirsiniz.  Karışımı sabah aç karnına ya da akşam yatmadan hemen önce 1 bardak tüketin.  Tarçınlı su kürünü 15 günden fazla asla denemeyin ve başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Tarçınlı su içmenin faydaları

  • Yağların yakılmasını hızlandırır. Düzenli kullanıldığı zaman vücutta yağ depolanmasını önler.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • İştahın önüne geçer ve uzun süre tok tutar.
  • Sindirim sistemini düzenler.
  • Antibakteriyel özelliği nedeniyle ağız ve diş sağlığını korur.
  • Hafızayı güçlendirir.
  • Boğaz ağrısı ve öksürüğe iyi gelir.
  • Kolesterolü düzenler.
  • Kanserli hücre oluşumunun önüne geçer.
  • Adet ağrılarına iyi gelir.

 

Pin It