Genel

Keçecizade Badem Ezmesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
keçecizade badem ezmesi nedir
keçecizade badem ezmesi

Bazı lezzetler vardır.  Aromasıyla fark yaratan,  tadını başka hiç bir şeyde bulamadığınız. Badem ezmesi gibi… Badem ezmesi özellikle kahve sunumlarında vazgeçemediğim bir tat.  Hem şık, hem de aroması damakta patlayan bir lezzet. Benim için oldukça özel olan badem ezmesinin usta eller tarafından hazırlanmalı. Her markada aynı tadı bulmak oldukça zor. O nedenle ben farklı marka deneyimlerim sonrasında sadece Keçecizade badem ezmesi tercih ediyorum.

1961’den günümüze kadar kalitesinden ödün vermeyen markanın ürünlerini her Edirne ziyaretimde alıyorum. Silivri’de yaşadığım için gezi amaçlı sık sık Edirne’ye gidiyorum bu nedenle benim internet üzerinden sipariş vermeme gerek kalmıyor ama gidemeyenler mutlaka keçecizade.com adresinden online sipariş verebilirler.

Keçecizade Badem Ezmesi

Aroması oldukça güçlü olan badem ezmesini ben genelde kahve yanında maden suyu ile tercih ediyorum. Bu üçlü benim keyif zamanlarımın vazgeçilmezleri. Benim gibi kahve tutkunlarının mutlaka ritüelleri vardır. Beni kahve ritüelim de badem ezmesi, soda ve sade Türk kahvesi. Edirne’nin Osmanlı’ya başkentlik ettiği yıllardan günümüze ulaşan bir lezzet olduğu söylenen badem ezmesi bağışıklık sistemini güçlendiren, enerji veren, kansızlığa iyi gelen bir tatlı olması nedeniyle de benim öncelikli tercihim oluyor. Daha önce de söylediğim gibi markanın sadece badem ezmesi yok. Bir daha Edirne ziyaretimde markanın aklımda kalan  başka bir ürünü olan Sultan 2. Murat Han’a sunulan ve günümüze kadar ulaşan Deva-i Misk helvasını alacağım.

Keçecizade markasını yakından tanıyalım

1961 yılında Edirne’de kurulan Keçecizade, lokum çeşitleri, deva-i misk, kurabiyeler, şekerlemeler, badem ezmesi, helva gibi geleneksel lezzetlerin günümüze kadar bozulmadan ulaşmasını sağlıyor. Özellikle badem ezmesi denildiği zaman ilk akla gelen marka olan Keçecizade, helal bir marka ve uluslararası normlara uygun kalite ve güvenlik belgelerine sahip. Edirne’ye giden yerli ve yabancı turistlerin markanın ürünlerine olan yoğun ilgisinin Edirne’nin ekonomik gelişimine büyük katkı sağladığını düşünüyorum.

2 Yorum Var

  1. Avatar

    BEN KEÇECİZADEDEN HATTA EDİRNEDE BULUNAN KEÇECİZADEDEN BİR ÇOK KEZ BADEM EZMESİ YEDİM. BİR KEREDE GİTTİĞİMDE KENDİM ALDIM. ANCAK BADEM EZMESİ BADEM İLE OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.BUNLARIN BADEM EZMESİ DİYE SATTIĞI ŞEY KAYISI ÇEKİRDEĞİNDEN YAPILIYOR.NORMALİ BUMU BİLMİYORUM. AMA BADEM BAŞKA BİR ŞEY KAYISI ÇEKİRDEĞİ BAŞKA BİR ŞEY. YADA BUNUN ÜNLÜ OLDUĞU YERDE KAYISI ÇEKİRDEĞİNE BADEM DİYORLAR DİYE DÜŞÜNDÜM.

Yorum Yaz

Pin It