Genel

Sleepy Natural Külot Bez

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Sleepy Natural Külot Bez yorum
Sleepy Natural Külot Bez

Bebek sahibi annelerin ve anne adaylarının en büyük karmaşalarından bir tanesi bebek bezi seçimidir. Piyasada bulunan bebek bezlerinin hem markaları hem de çeşitleri o kadar fazla olunca kafaların karışması çok normal. Ben kızımda da oğlumda da riske girmek istemediğim için bilinen ve güvenilir markalara yöneldim ama yine de bir deneme yanılma süreci yaşadım. Kimi marka çok kolay sızdırdı, kimi marka ise anlamadığım bir şekilde bebeğimin cildine çok uyum sağlamadı. Deneyimlerimden sonra eleme yaparak bir kaç markada karar kıldım. Sleepy Natural Külot Bez bunların başında geliyor. Bu yazımda size Sleepy Natural Külot Bezi tercih etme sebeplerimi anlatacağım.

Kızımı büyütürken daha kısıtlıydı çeşitler ve markalar ama oğlumda büyük kolaylık sağlayan bebek bezi modelleri piyasada yerini almaya başladı. Külot bez bunlardan bir tanesi. Kızımın zamanında annelerin konforunu arttıran külot bezlerden yoktu. Keşke olsaydı…

Neden Sleepy Natural Külot Bez ?

Daha önce başka markaların külot bezlerinden kullandım. Benim oğlum çok ama çok hareketli olduğu için külot bezler benim için çok kullanışlı oluyor. Çabuk giydiriliyor, kolay çıkartılıyor, oğlumun vücudu ile daha uyumlu olduğu için hareketlerini kısıtlamıyor. Oğlum daha rahat hareket edebildiği için daha mutlu bir şekilde etkinliklere dahil oluyor. Sleepy markasını zaten çok seviyordum. özellikle ıslak mendilleri inanılmaz güzel. Natural serisi külot bezi ise bir annenin bebek bezinden bekleyebileceği tüm özelliklere sahip. Öncelikle doğal. Doğal bambudan elde edilen liflerin saf su ile dokunması hem emicilik hem de yumuşaklık açısından çıtayı oldukça yükseltiyor. Uzun süre kuru kalan bebek bezinin biz anneler için ne kadar önemli olduğunu anlatmama gerek yok. Paraben, renklendirici, parfüm ya da losyon içermemesi benim için artı puan getiren özelliklerden. Bazı markalarda losyon ve parfüm bulunuyor. Misler gibi kokan bebek bezleri başta cazip gelebilir ama inanın saf bir iç yüzeye sahip olan bebek bezleri, hassas bebek cildi için çok gerekli.

Islaklık göstergesi büyük kolaylık

Sleepy Natural Külot Bezlerde ıslaklık göstergesi bulunuyor. Bezin doluluk oranını, bezi açmadan ve bebeği oyundan alıkoymadan rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bu özellik için olmasa da olur diyenler mutlaka vardır ama kullanmaya başladığınızda inanın farkı anlayacaksınız. İnsanoğlu konfora çok kolay alışıyor. Bizler neden konfordan uzak kalalım?

Sleepy Natural Külot Bez kolay giydirilen ve esnek bel bandı sayesinde hareket sınırlandırmayan özellikleri ile de benim için cazip ama oğlumun bu markayı tercih etme sebebi tamamen farklı. Oğlum bezin üzerinde bulunan Pepee baskılarına bayılıyor. Bebek bezi reyonlarında her zaman Pepee tercih ediyoruz biz 🙂

Yorum Yaz

Pin It