Genel

Klortab NaDCC temizlikte devrim yaratacak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Herkese merhaba,

Bugün sizlere özellikle biz kadınların zamanının büyük bir kısmını kaplayan bir konudan bahsetmek istiyorum.  Ciddi oranda efor harcadığımız, zaman ve bütçe ayırdığımız temizlik, yeni tanıştığım bir ürün sayesinde hem daha etkili, hem daha ekonomik hem de daha keyifli bir şekle dönüşüyor. Klortab NaDCC dezenfeksiyon tabletleri temizliyor, dezenfekte ediyor ve yüksek oranda koruma sağlıyor. Gelin benim temizlik rutinimde hakimiyetini kuran Klortab NaDCC dezenfeksiyon tabletlerinin detaylarını birlikte inceleyelim.

Klortab NaDCC dezenfeksiyon tabletleri nedir?

Aslında burada size kimyasal terimlerle detaylı bir açıklama yapabilirim ama eminim sizler de benim gibi evini daha temiz ve çocukları için daha güvenli bir ortama dönüştürmek isteyenler için bu terimlerin pek bir önemi yok.  Ben sizlere kendi deneyimlerimden ve yaptığım araştırmalardan yola çıkarak daha anlaşılabilir detaylar vermek istiyorum.

Çamaşır suyundan daha etkili olan bu ürünün yapılan araştırmalara göre, ev mikroplarına karşı %99,999 oranında öldürme gücüne sahip olduğu söyleniyor. Ürün ayrıca enfeksiyon riski bulunan bölgelerde, hastanelerde, ameliyathanelerde, yoğun bakım ünitelerinde, laboratuarlarda, tuvaletlerde, mutfaklarda kısacası maksimum hijyen gerektiren tüm alanlarda da oldukça etkili.  Grip virüsleri, hepatit ve diğer hastalıklara yol açan bakteri ve virüslerlerle mücadelede harika bir yardımcı görevi de üstleniyor.

Dezenfeksiyon ve temizliği aynı anda sağlamayı hedefleyen tabletler, evinizi temizlik malzemelerinin kalabalığından ve kimyasal etkilerinden de kurtarmayı başarıyor. Tüm evin temizliğini tek bir ürünle yapabilmek sizce de harika olmaz mı?  Böyle bir değişimin ev bütçesine yapacağı katkıları da yadsıyamayız. Üstelik Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı.

Klortab NaDCC dezenfeksiyon tabletleri nasıl kullanılıyor?

Tabletler, farklı alanlar için farklı oranlarda sulandırılarak kullanılabiliyor.   Ben size kendim de o şekilde kullandığım için ev içi kullanım şeklini anlatacağım.

Tabletler evde fayanslar, yerler, mutfak tezgahları, küvet, duşa kabin, doğrama tahtaları, buzdolabı, derin dondurucu,  musluklar, çöp kovaları, dolap içleri ve kapakları, ocak, tuvalet temizliğinde kullanılabiliyor.  Ayrıca Biberon, emzik, suluk, süt pompası gibi bebek malzemeleri ve çocuklarınızın oyuncakları da temizlenebiliyor. Temizlik bezleri, süngerler, mutfak önlükleri, yer bezleri temizliği de yapılabiliyor.

Ev temizliği için solüsyon nasıl hazırlanır?

Eğer günlük ev temizliği rutininiz için solüsyon hazırlamak istiyorsanız. 5 litre suya 1 adet Klortab NaDCC dezenfeksiyon tableti ve 1 yemek kaşığı kadar bulaşık deterjanı ya da arap sabunu eklemeniz yeterli. Ben bulaşık deterjanını temizlikte pek düşünemediğim için arap sabununu tercih ediyorum.  Karışıma deterjan eklenmesinin amacı dezenfeksiyon sonrasında temizlik gücünü de arttırmak.  Temizlik bezleriniz için solüsyonu 5 litre suya 2 tablet olacak şekilde hazırlamanız yeterli.

Tuvaletlerde nasıl uygulanır?

Tuvalet temizliği sırasında 2 tablet benim içimi fazlasıyla rahatlatan bir uygulama için yeterli oluyor. Klozetin suyunu boşalttıktan ve tekrar doldurduktan sonra suyun içerisine 2 tane efervesan tablet atılıyor ve suyu tekrar boşaltırken fırça ile temizleniyor. Tabletler efervesan olduğu için eritme derdi yok. Oldukça pratik olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Evde enfeksiyonlu hasta varsa

Eğer evinizde enfeksiyonlu hastanız varsa şimdiden geçmiş olsun. Enfeksiyonlu hastalarınızın çarşaf, yastık kılıfı ve nevresimlerini 5 litre suya 1 tablet ve 1 yemek kaşığı deterjan eklediğiniz suda 1 gece beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Ürünün kumaşı beyazlatabileceğini unutmayın fakat her zaman önce sağlık gelir değil mi?

Bebek eşyaları ve oyuncak temizliğinde

Dezenfeksiyon denilince sanırım hepimizin aklına bebeğimizin ya da çocuğumuzun malzemeleri, oyuncakları gelir. Klortab NaDCC dezenfeksiyon tabletleri ile bebek biberonları, emzikleri, süt pompaları, kapaklar ve plastik oyuncaklar temizlenebiliyor. Bunun için 5 litre suyun içerisine 1 tablet atın. Suyun içerisine malzemeleri batırın ve en az 30 dakika bekletip durulayın.

İster kovada ister sprey şişede kullanabilirsiniz

Klortab NaDCC dezenfeksiyon tabletleri kullanarak temizliğiniz ister kovada, haznesi olan püskürtmeli moblarda ya da sprey şişe içerisinde kullanabilirsiniz. Ben çoğunlukla hazneli mob ve sprey şişede kullanıyorum. Solüsyonu bir kovada hazırladıktan sonra içinden mob haznesine ve boş bir püskürtmeli şişeye alıyorum. Bu şekilde benim için çok pratik. Fakat dikkat etmemiz gereken başka bir nokta da solüsyonu mümkün olduğunca taze hazırlayarak hemen kullanmak. Bekledikçe etkisi azalan solüsyonu sprey şişede en fazla 3 gün bekletebiliyoruz.

Klortab NaDCC dezenfeksiyon tabletleri nerede satılır?

Ne yazık ki henüz marketlerde satışta olmayan bu ürünü Hepsiburada, gittigidiyor, n11 gibi alışveriş sitelerinden ya da Klortab internet sitesinden online olarak sipariş verebilirziniz. 30 Tabletin sadece 10 TL olduğunu ve başka temizlik malzemelerine ihtiyaç duymayacağınızı düşünürseniz aile ekonomisi için oldukça büyük bir adım atacağınızı unutmayın.

 

 

Yorum Yaz

Pin It