Diyet

1 Ayda Bel İncelten 5 Öneri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Bel İncelten Yöntemler
Bel İncelten Öneriler

Vücudumuzun belki de en zor zayıflayan bölgelerinden biri bel ve göbek bölgesidir. Oldukça inatçı olan bel bölgesi yağlarından kurtulmak doğru bir yöntem uygulamak ve bu konuda disiplinli hareket etmek gerekir. Bel ve göbek yağlarından kurtulmak için ağır diyetlerden uzak durmanız gerekiyor. Katı ve şok diyetler hem sağlığınıza zarar verir hem de bölgesel yağlardan değil vücudunuzun genelinden bir incelme yaşamanıza neden olur. Amacınız özellikle bölgesel zayıflamak ve belinizi inceltmekse sadece 1 ayda bel incelten önerileri uygulamaya başlayın.

Bel incelten öneriler

Hedefiniz bel ve göbek yağlarından kurtulmaksa basit adımlarla ve zamana yayarak bu amacınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sofradan doymadan kalkın

Öğünlerinizden tam olarak doymadan kalkmak ince bel için aslında önemli bir adımdır. Bunun için en ideal öğün bitirme anı açlığınızı hissetmediğiniz ancak doymuş ta hissetmediğiniz andır. Bu adımı daha kolay kılmak için yemeği iyice çiğneyerek yemeli, yerken sadece yemeğe odaklanmalı ve dikkat dağıtan faaliyetlerden uzak durmalısınız. Daha az yemek sizin daha enerjik hissetmenizi sağlar.

Protein ağırlıklı beslenin

Öğünlerinize özellikle sebze temelli protein eklerseniz bel bölgesinden incelme sağlarsınız. Yapılan araştırmalar proteinden yoksun ve düşük kalorili diyetlerin ters teptiğini ve bir dönem sonra yeniden kilo alacağınızı gösteriyor. Bakla, mercimek, fındık ve avokado gibi sebze temelli proteinleri öğünlerinize mutlaka ekleyin.  Yumurta, süt ve süt ürünleri ile balıklar da güzel bir alternatif olur ancak kırmızı etten olabildiğince uzak kalmaya çalışın.

45 dakikadan fazla oturmayın

Hareketsiz bir yaşam tarzı özellikle bel ve göbek bölgesinde yağlanmaya sebep olur. Bel incelten en önemli adım hareket etmektir. 45 dakikadan fazla hareketsiz kalmamaya özen gösterin. Bunun için 45 dakika da bir harekete geçmenizi sağlamak için alarm kurmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.  Hareket halinde olduğunuz dakikalarda minik egzersizler yapabilirsiniz. Böylece hem daha ince belli hem de daha sağlıklı olacaksınız.

Bölgesel masajın nimetlerinden faydalanın

Göbek ve bel bölgesinde yağlanma zaman zaman bu bölgede zayıf kan dolaşımından kaynaklı olabilir. Bu bölgeye masaj yapmak ya da masaj yaptırmak kan dolaşımınızı hızlandırabilir ve incelmesine yardımcı olabilir. Masaja limon ya da biberiye yağı ya da kil maskesi ekleyebilirsiniz.

Doğal yollardan hormonları düzenleyin

Hormonal dengesizlikler zaman zaman bölgesel olarak kilo almanıza neden olabilir. Doğal yollarla hormonlarınızı düzenleyebilirsiniz.  Adaçayı, hayıt, maka turpu, keten tohumu, tatlı patates ve rezene doğal yollarla hormonlarınızı düzenlemenize yardımcı olacaktır.

Yorum Yaz

Pin It