Genel

Femmas Saç Boyası Denedim

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Evde saç boyayanlar burada mı? Covid-19 nedeniyle hepimiz saçımızla ilgili her türlü işlemi evde yapmaya başladık.  Evde saçımızı boyuyor, bakım yapıyor ve hatta saçımızı kesiyoruz. Pandemi öncesinde de genellikle saçlarımı evde kendim boyayan biri olarak çok zorlanmadım. Özellikle düz ve koyu renk boyama işlemi yapılacaksa ben evde saç boyamayı öneriyorum. Bence doğal saç rengi tercih edenler, evde rahatlıkla saç boyayabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli faktör seçilen saç boyasının kalitesi olmalı. Unutmayın saç boyası sizi vezir de yapabilir rezil de!  Hemen hemen her saç boyası markasını deneyimledim. Kısa süre içerisinde Türkiye pazarına dahil olacak Femmas saç boyası markasını da yakın zamanda deneyimlerime dahil ettim.  Gözlemlerimi sizler için derledim. Gelin birlikte bu yeni markayı inceleyelim.

Femmas saç boyası

Femmas saç boyası Alman kalitesini yansıtıyor

Alman markası olan ve çok yakında Türkiye’de raflarda göreceğimiz Femmas marka saç boyası, saça boyama sırasında bakım yapmayı hedefliyor. Argan yağı, keratin ve ceramide içeren Femmas, üstün renklendirme ve parlaklık sunuyor.  Argan yağının saça faydalarını hemen hemen hepimiz biliyoruz. Argan yağı ile saçı dış etkenlerden koruyan Femmas,  saçın hasarlı bölgelerini onarma ve koruma görevini keratine bırakıyor.  Ceramide ise rengin saça sabitlenmesini ve uzun süre parlaklığını korumasını sağlıyor. Femmas markasının içeriği saçı onarıyor ve güçlendiriyor.

Femmas saç boyası ile mükemmel beyaz kapatma

Saçlarımda ne yazık ki beyaz çok fazla.  Beyazlarım fazla olduğu için evde saçımı boyarken normalden biraz daha fazla dikkat etmeliyim.  O kadar uğraştıktan sonra beyazlarımın kapanmadığını görmek büyük hayal kırıklığı oluyor .  Görselde de beyazlarımı ve boyama sonrası saçımda tüm beyazların kapandığını sizler de göreceksiniz.  Ben 01 numara siyah rengini denedim ve siyah tonunun parlaklığına ve keskinliğine hayran kaldım. Siyah saç rengini sevenler bilir, bizim için siyahta ara renk yoktur. Tam bir siyah elde etmek isteriz. Parlak, derin bir siyah… Femmas, benim bu talebimi fazlası ile yerine getirdi. Beyazlarım tamamen kapandı, siyahın en koyusundan (Maviye çalmadan) bir renk elde ettim.  Saçlarım omuz hizamda o nedenle  bana 1 tüp boya fazlası ile yetti ama saçı daha uzun olanlar iyi bir sonuç için 2 tüp kullanmalı .

Gözlemlerimi özetlersek;

  • Beyazlarım tamamen kapandı.
  • Beyazlarım çok fazla olmasına rağmen beyaz bölgeler ile saçımın diğer taraflarında renk eşitsizliği yaşamadım.
  • Parlak bir renk elde ettim ve bu parlaklık uzun süre devam etti.
  • Saçlarım daha yumuşak oldu. Boya sonrası sertleşme yaşamadım.
  • Boyama sırasında keskin bir boya kokusu olmadığı için daha konforlu bir boyama yaşadım.
  • Saç derimde kuruma ya da kaşıntı gibi hassasiyet yaşamadım.
  • Siyah saç boyası zordur. Saç ıslakken ne yazık ki boya verir. . Femmas ile boyama sonrası yaklaşık 4 hafta boyunca bu durumu yaşadım.
  • Saç boyama sırasında tenime bulaşan saç boyası siyah olmasına rağmen hemen temizlendi.
  • Saç boyadıktan sonra saçıma bakım yapmış hissi yaşadım.

Yorum Yaz

Pin It