Genel

Stepper ile zayıflamak mümkün mü?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Stepper ile zayıflamak

Hepimiz evlere kapandık ve alışkın olduğumuz düzeni ev ortamında sürdürmeye çalışıyoruz. Covid-19 nedeni ile yaşamak zorunda kaldığımız karantina döneminde belki biraz fazla kaçırdık ve kilo aldık. Mutfakla aramıza mesafe koyamadık ve fazla hareket edemedik. Şimdi toparlanma zamanı! Ev ortamında spor yapmaya başlamak isteyenlere farklı tavsiyeler sunmaya karar verdik. Ev tipi kondisyon aletleri arasında bana göre en pratiği olan Stepper,  bugün sendeincel.com’a konu oldu. Evde hareket etmenize yardım edecek olan stepper,  aynı zamanda yer kaplamadığı için favorimiz olmaya aday.  Stepper ile zayıflamak isteyenlere fikir olması için detayları ele aldık.

Stepper nedir,  hangi kasları çalıştırır?

Yaz yaklaşıyor ve hepimiz aldığımız fazla kilolardan kurtulmak ve ödem atmak istiyoruz.  Evde spor yapmak için pratik ve işlevsel ev tipi spor aletleri çok uygun.  90’lı yılların vazgeçilmeyez egzersizi olan step, evlerimize taşınsa hoş olmaz mı?  Step yapmak için artık step tahtası yerine, bu tahtaların modernize edilmiş ve egzersiz yapmayı motive eden stepper aletini tercih edebiliriz.  Peki stepper ile zayıflamak için ne yapmalıyız ?

Stepper ile hem eğlenin hem bölgesel incelin

Bölgesel zayıflamak için etkili egzersizlerden biri olan step alt bedeni çalıştırıyor ve yağ yaktırıyor,  Özellikle müzik eşliğinde yapıldığında egzersiz saatlerini çok eğlenceli hale getiren stepper, çok fonsiyonel. Hareketli pedalları sayesinde üzerine çıktığınızda aşağı ve yukarı, sağa ve sola hareket edebiliyorsunuz. Üzerinde çalıştığınız süreyi ve yakılan kaloriyi takip edebiliyorsunuz. Kaymaz ayakları olduğu için güvenli olan alet, her yere taşınabilir ve yer kaplamayan boyutu ile oldukça pratik. Stepper, tüm vücudu çalıştırıyor. Alt karın kasları,popo, bel, bacak ve baldır kaslarını inceltiyor.

Stepper ile zayıflamak için ne sıklıkta kullanmak gerek

Başlangıç olarak haftada 2-3 kere 25 dakika çalışmak sizi forma sokmaya başlayacaktır. Bir süre bu şekilde devam ettirdikten sonra süreyi ve çalışma sıklığını arttırabilirsiniz. Özellikle sağlıklı bir beslenme planı eşliğinde stepper egzersizlerine devam ederseniz kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.  Evde kaldığımız karantina günlerinde kendimize bir iyilik yapalım ve mutfaktan çıkıp düzenli egzersiz yapmaya başlayalım. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Twister bel inceltici disk nasıl kullanılır? başlıklı yazımızı da incelemenizi tavsiye ediyorum.

Yorum Yaz

Pin It