Genel

Spor ve Günlük Yaşamda Doğru Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Hafta sonu yürüyüş yapmak istediniz ya da en iyi spor salonuna yazıldınız ve ihtiyacınız olan keyfinizi bölmeyecek bir ayakkabı. Kimi zaman sakin bir sahil yürüyüşü yaparken kimi zaman ise spor esnasında kullandığımız spor ayakkabıların sahip olması gereken birçok özellik söz konusudur. Ayağınızın sağlığına sizin kadar önem gösteren ve bir ayakkabıda olması gereken tüm özellikleri taşıyan modeller ile günü tamamlamak artık daha konforlu. Bu noktada iyi bir markaya yönelmek her daim akıllıca olacaktır. 100 yılı aşkın zamandır spor ayakkabı modellerine imza atan Reebok işte bu noktada tüm taleplerinizi karşılayabilir. 1895 yılında koşu ayakkabısı olan ve Joseph William Foster’dan ismini alan “Foster” 1958 yılında çok hızlı koşabilen Afrika geyiğinden esinlenerek Reebok olarak değişmiş ve günümüze kadar gelmiştir. Bugünse farklı spor dallarında ve günlük yaşamda kendini gösteren Reebok ayakkabı modelleri size neler vadeder ve ayakkabı nasıl seçilir gelin gözden geçirelim…

 Amaca Göre Spor Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

 Şekli ve fonksiyonları birbirinden farklı çok fazla spor ayakkabısı vardır. Bu ayakkabılar arasından yapılacak tercih ise amaca göre seçilmelidir. Basketbol oynarken kullanılması gereken bir spor ayakkabı, tenis oynamak için tercih edilmemelidir. Yürüyüş ayakkabısı ile futbol oynamaya çalışmak, sağlık sorunlarını başarısızlık ile size getirebilir. Koşu ve yürüyüş sporlarında iddialı olan Reebok ayakkabı modelleri arasından yapacağınız sporu göz önüne alarak seçim yapabilirsiniz.

Günlük Stili Tamamlayan Reebok Ayakkabı Modelleri

 Reebok ayakkabılar, gündelik hayatımızda da kullanmaktan vazgeçilmeyen ürünler arasında. Artık klasik bir takımın bile spor ayakkabı ile tamamlandığı düşünüldüğünde, seçeceğiniz ayakkabının tarzını belirlemek öncelikli hedefiniz olmalı. Son yıllarda oldukça trendy olan tabanı yüksek modellerden “old school ” modellere çok farklı tasarım ürünlerine kadar geniş bir yelpaze sunan, Reebok ayakkabı modelleri ile günlük stilinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak ayakkabı seçiminde dikkat etmeniz gereken başka şeyler de mevcut.

Spor Ayakkabıyı Nasıl Seçmeliyiz?

Spor ayakkabı tercihinde önemli olan özelliklere dikkat ederek, daha keyifli kullanım sağlayabilirsiniz. Rahat olması, kullanılan malzemelerin türü, doğru taban seçimi ve uzun ömürlü yapısı ile bütçemize destek olması için dayanıklılığı en vazgeçilmez özellikleridir.

Rahatlık; profesyonel bir spor da gerçekleştirseniz günlük bir yürüyüş de yapsanız veya hafta sonunu parkta çocuklarınızın peşinden koşarak geçirecekseniz dahi, ihtiyacınız olan ilk şey spor ayakkabınızın rahatlığıdır. Doğru numara tercihi yapmalı ve ayakkabının ayağınızı rahatsız edecek temas içerisinde bulunmadığından emin olmalısınız. Seçeceğiniz Reebok ayakkabı ayağınızı sarmalı ve asla kaymamalıdır. Parmak uçlarında çok hafif bir boşluk olmalı ve parmaklarınız hareket edebilmelidir.

Kullanılan malzeme türü; sporcunun hareketi ile doğru orantılı olan önemli bir özelliktir. Yumuşak veya sert yapılı Reebok ayakkabı modellerini, yaptığınız spora göre belirleyerek seçebilirsiniz. Burada en önemli detay hangi model olursa olsun dar ya da bol olmamalı, ayağınızı komple saran bir yapıya sahip olmasıdır. Zemini tam kavraması ve hava geçirgen bir malzemeye sahip olması ile de hem terleme sorunu hem de kısıtlanmış hareket sorunu yaşamazsınız.

Taban seçimi; ayakkabının en önemli kısmıdır. Çok sert olmayan ve esnek bir yapıya sahip taban seçilmelidir. Ayakkabıda oluşan yükü doğru dağıtarak, dengede tutmalıdır. Taban, ayak altı eğriliklerini destekler bir şekilde olmalıdır. Kalın ve yumuşak bir topuk kısmına sahip olmalıdır. Eğer yerden destek almayı gerektiren ve güç kullanılarak yapılan sporlar söz konusu ise; sert taban Reebok ayakkabı modeli tercih edilmelidir.

Dayanıklılık; hareket esnasında oluşan gerilmeye ve yüke dayanıklı yapısı ile uzun yıllar keyifle kullanılabilmelidir. Yıllarca severek kullanacağınız bir Reebok ayakkabı modeli, bu özelliği ile bütçenize de dost olacaktır.

Her spora uygun ve her özelliği özenle içinde barındıran, tasarım harikası Reebok ayakkabı modellerini Sportive’de bulabilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzüne sahip web sitesini ziyaret ederek, beğendiğiniz ayakkabıyı sepetinize ekleyebilir ve güvenle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Yorum Yaz

Pin It