Genel

Estomin Arnica Jel

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Arnica jel

Herkesin ilk yardım çantasında mutlaka bulunması gereken mucizevi bir kremden bahsetmek istiyorum. Son yıllarda oldukça popüler olan Arnica Jel morluk, ödem, kas ağrıları ya da burkulmalara inanılmaz iyi geliyor. Halk arasında ‘Yara Otu’, ‘Morluk Otu’ olarak bilinen Arnica Montana çiçeği içeren Arnica Jel hakkında merak ettikleriniz yazının devamında…

Son dönemlerde kullanımı oldukça yaygınlaşan Arnica jel, işlevselliği nedeniyle her evde bulunmalı. Küçük kazalar nedeniyle oluşan morlukları kısa sürede geçirmesi ile bilinen jeli, özellikle çocuklu ailelerin  kullanmasını tavsiye ediyorum. Morluk tedavisi yanında, ameliyat sonrası oluşan ödeme iyi gelen, cildi rahatlatan, burkulma ve kas ağrılarını hafifleten  jeli ben de denedim. Benim tercihim Eczacı Cahit Selimoğlu’nun kurucusu olduğu Casel İlaç çatısı altında bulunan Estomin markasına ait arnica jel oldu.  Hareketli bir oğlum var ve dolayısıyla morluklarımız eksik olmuyor 🙂 Bu nedenle bundan sonra bu jel hep benimle olacak.

6 yaşında duvardan duvara atlayan, sürekli koltuk tepelerinde zıplayan bir oğlum var ve morluk bizde hiç eksik olmuyor. Ben oğlumun çarpma kaynaklı morluklarında denedim. Küçük çaplı bir morluğu yaklaşık olarak 1 gün gibi kısa bir sürede geçirdi. Oğlumda alerji de yapmadı. Arnica montana çiçeği içeren bu jelin kesin olmamakla birlikte düzenli kullanım sonrasında göz altı morluklarına da iyi geldiği ileri sürülüyor. Göz altı morluğu problemi yaşamadığım için bunu deneyemedim ama gözünüze değdirmeden deneyebilirsiniz.

Açık yaraya sürmemeniz gereken arnica jeli, ince bir tabaka halinde dairesel masaj yaparak kullanmanız öneriliyor. Ben kullanmadan önce uygulama yapacağım bölgeyi temizledim ve bir havlu yardımı ile iyice kuruladım. Siz de bu şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz

Pin It