Diyet

Hurma Diyeti 1. Gün

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Herkesin merak ettiği hurma diyetini deneyimleyip yorumlayacağımı Hurma Diyeti yazımda bahsetmiştim. Tam diyete başlamışken kızımın su çiçeği olması düzenimi fazlası ile aksatmama sebep olsa da kararlıyım sonuna kadar devam etmeye. 

Bilmeyenler için tekrar diyet içeriğinden bahsetmek istiyorum. Bu diyette her öğünde 7 hurma + 4 kaşık yağsız yoğurt ya da bu yoğurttan yaptığınız ayrandan tüketebilirsiniz. Ara öğün yok. Benim için tek oturuşta 7 hurma fazla geldiği için ben gün içinde tüketilen 21 hurmayı 6 öğüne böldüm ve böylece aklımı başımdan alan açlık krizleri yaşamadım. Hurma diyetinin hurmanın besin değerlerinden dolayı halsiz ve aç bırakmadığı doğrudur ama ilk günümde tüm günümü etkileyecek ölçüde baş ağrısı yaşadım. 21 hurma ve yoğurt eşliğinde biten gün benden 800 gram aldı. Benim kilo fazlam olmadığı için bu rakam benim için oldukça fazla (Ödem atmama rağmen) 
Hurma diyetine benimle birlikte başlayan arkadaşların  takip ettiği sayfamız ve grubumuzu takip edebilirsiniz..
Hurma diyeti yapmak isteyen bazı okurlarımın yaşadığı bölgede istedikleri zaman hurma bulamadıklarından şikayetçi olduğunu biliyorum. Böyle bir durumda benim gibi yapabilir netten sipariş edebilirsiniz.
Eğer İstanbul içindeyseniz  Fatih Ali Kuşçu Mah Darüşşafaka Caddesi Hacınecipbey Sokak No 3 / B Fatih / İstanbul   (Selam Market karşı sokağında) ya da Bayrampaşa Gıda Toptancılar Sitesi A blok No : 1336 Bayrampasa adreslerinde faaliyet gösteren Hurmacınız’dan güvenle istediğiniz çeşitte hurma alabilir,
Netten sipariş edecekseniz 0212 640 21 34  nolu telefondan sipariş verebilirsiniz. Ürünleri buradan incelemeniz mümkün.

Siz hurma diyeti sırasında neler yaşadınız?

2 Yorum Var

  1. Avatar

    Geçen sonbahar 3'er gün olmak üzere iki hafta yapmıştım ben de bu diyeti. İki haftada 1 kilo gitmişti benden de. Sizle birlikte tekrar yapayım ben de :))

Yorum Yaz

Pin It