Genel

Bio Oil Yorumlarım

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Merhaba,
Hamilelik döneminde kullanmaya başladığım ve hala kullandığım Bio Oil hakkında deneyimlerimi hala yazmadığımı fark ettim. Kullanım önerilerinde en iyi etkiyi görebilmek için 3 ay düzenli olarak kullanmak gerektiği belirtiliyor ve ben yaklaşık olarak 9 aydır kullanıyorum. Bir çok yerde memnun kaldıklarını okuduğum ve cilt bakımı üzerine pek çok şeye mucizevi bir biçimde iyi geldiği söylenen Bio Oil benimde favorilerim arasında ama sadece kokusuna aşık olduğum bir nemlendirici pozisyonunda…

Vücut çatlakları, cilt lekeleri, yara izleri ve hatta yaşlanma izlerine kadar bir çok soruna çare olduğunun altı çizilen Bio Oil, benim cilt lekelerimde etkili olmadı. Vücudumda (Genetik şans) çatlak olmadığı için bu özelliği hakkında net bir fikrim oluşmadı ama yüzümün şakak kısımlarında tek tük kendisini hissettiren kahverengi lekeler için daha makul fiyatlar ile edinebileceğimiz kayısı çekirdeği yağı kadar etkili olamadı maalesef.

Kolay emilmeyen bir yapısı olan ürün, normal bir cilt tipine sahip olduğum için benim yüzümde sivilcelenme yapmadı ancak yağlı ciltli kişilerde sivilce sorunu yaratabilir. Ben her gece mutlaka gündüzleri ise dışarıya çıkmayacağım zamanlarda olmak üzere günde iki kere kullanmaya özen gösteriyorum. Yağlı yapısı nedeniyle uygulamaktan kaçındığım için gündüz zamanları biraz şaşabiliyor. Kuru ve temiz bir cilde masaj yaparak uygulanması gerektiği söyleniyor ama benim için amacıma en uygun olan yöntem, duş sonrası ıslak tene uygulamak oldu. Böylece sevdiğim nemlendirme etkisini daha fazla yakalayabiliyorum. Bio Oil el bakımında da ara ara kullandığım bir ürün oldu.

Ürünün nemlendirme özelliği gerçekten harika ve aşık olunası bir kokuya sahip. İlk gelen hediyenin ardından bu özelliklerine vurularak ikinci şişeyi Gratis’ten 25 TL civarında almıştım. Benim gibi mucize beklemeyen ve hoş kokulu bir vücut yağı arayanlar bakabilirler.

Pin It