Genel

Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Deniz, kum, güneş saçlarınızı yıprattı mı? Üzülmeyin! Her zaman olduğu gibi saçlarımızı yeniden yapılandırmanın çözümü doğada gizli.
Son zamanların mucize ürünü Hindistan cevizi yağı ile saçlarımızı tekrar eski sağlıklı günlerine kavuşturmak çok kolay. Sayısız faydası olan Hindistan cevizi yağı kullanarak incelen saç tellerini kalınlaştırıp, saç uçlarındaki kırıkları iyileştirebiliriz.
Haftada bir kere Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı yaparak mükemmel saçlara kavuşabiliriz. Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyorsanız detaylar yazının devamında…

Hindistan cevizi yağını haftada bir kere saçlara uygulamak yeterli geliyor.

Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

Hindistan cevizi yağı bakımı yapmadan önce saçlarımızı her zaman kullandığımız şampuanla yıkıyoruz. Iyice durulanan saçlarımızın nemini havlu yardımıyla alıyoruz. Oda ısısında katı formda olan Hindistan cevizi yağını avucumuzun içine alıyoruz ve elimizin ısısında eritiyoruz.Şimdi sıra uygulamada. Yağlı saçlara sahipsek sadece saç uçlarına, kuru saçlara sahipsek saç tipleri dahil olmak üzere saçımızın her yerine sürüyoruz. Yağın saçlarımıza nüfuz etmesi için beş dakika masaj yapmamız şart.Şimdi saçımızı streç film ya da bone ile örtüyoruz. En az 2 saat bekleyip saçlarımızı şampuanla yıkıyor ve iyice duruluyoruz.

*Saçlarınız boyalı ve aşırı yıpranmış da bu bakımı haftada ikiye çıkartabilirsiniz.
*Istediğiniz sonucu elde etmek için en az bir ay düzenli olarak hindistan cevizi yağı bakımı yapmalısınız.
*Bonus olarak yeni bebek saçlarının da çıktığını görmek eminim sizi çok mutlu edecek.

Pin It