Egzersiz

En Çok Zayıflatan 5 Kolay Egzersiz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Kalıcı olarak kilo vermek isteyen herkes egzersiz yapmak gerektiğini bilir. Hepimizin bildiği  ama çoğumuzun bahaneler öne sürerek görmezden geldiği egzersiz yapmak daha hızlı kilo vermemizi, kilo verirken sarkma yaşamamızı ve daha sağlıklı olmamızı sağlar. Aradığınız kolay ve etkili egzersizler ise tam sizin için bir yazı ile geldim. Hem ekonomik hem çok etkili egzersizleri sizin için derledim. Hadi o zaman bahaneleri bir kenara atın ve daha sağlıklı, mutlu ve hafif bir hayata adım atın.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yürümek

En etkili ve en kolay yapılabilen egzersizler arasında kesinlikle tahtı kaptırmayan tek egzersiz yürüyüş yapmaktır. En başta ekonomiktir. Spor merkezlerine üye olmanız ya da pahalı spor aletleri edinmeniz gerekmez. Canınız ne zaman isterse yürüyebilirsiniz. Tüm vücudunuzu aynı anda çalıştırır. Her gün 1 saat düzenli yürüyüş yapmak, uygun bir beslenme programına dahil olursa sizi haftada en az yarım kilo kadar hafifletebilir. 

İp atlamak

En etkili egzersizlerden bir tanesi de kesinlikle ip atlamaktır. İp atlarken tüm vücudunuz çalışır. Eğlencelidir ve amaca çabuk ulaştırır. 1 saat ip atlamak yaklaşık 800 kalori yakmanızı sağlıyor.

Yüzmek

Yine keyifli ve bir o kadar etkili egzersizlerden biri olan yüzmek, tüm vücudunuzu çalıştırırken sizi hızla şekle sokar. Duruş bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur. 1 saat yüzmek yaklaşık 700 kalori yakmanıza yardımcı olur. 

Squat

Özellikle bacak ve popo bölgesini hızla şekillendiren ve kilo verdiren egzersizlerin başında squat gelir. Yapılması kolaydır. Ekipmana ihtiyacınız olmadan günün her saatinde uygulayabilirsiniz.

Şınav

Omuz, göğüs ve kol kaslarını en iyi çalıştıran egzersizlerin başında gelen şınav, en kolay kilo verdiren egzersizler arasında bulunuyor. Aralıksız çekilen 50 şınav size tam 100 kalori kaybettiriyor.
Pin It