Diyet

8 saat diyeti ile 3 haftada 15 kilo verin!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
8 saat diyeti – Sendeincel

Kilo vermek isteyenler için kolay ve zorlamayan bir diyet önerisi ile sizlerleyim.  8 saat diyeti metabolizmanızı hızlandıracak.  Yağ yakmayı hedefleyerek daha hızlı kilo vermek için yardımcı olacak. Vücudunuzu dinlendirecek ve yaşlanma etkileri ile mücadele edecek.  Akşam orucu olarak adlandırabileceğimiz 8 saat diyeti, sizi zorlamadan forma sokacak.  Diyetin temelinde 24 saat içerisinde 8 saat yemek yeme ve 16 saat dinlenme bulunuyor. Bu sisteme göre 16 saatin büyük bir kısmı uykuda geçirileceği için oldukça kolay kilo vermek mümkün.

8 saat diyeti yaşlanma etkilerini azaltıyor

Yaşlanma ile savaşan hormonlar uyku sırasında salgılanır. Uykuda salgılanan yaşlanma karşıtı hormonlar mide dolu olduğu zaman yavaşlar ve yeterli etkiyi gösteremezler. 8 saat diyetinde uyku sırasında mide dinlenme durumunda olduğu için yaşlanma karşıtı hormonlardan ileri düzeyde faydalanırsınız.  Bu nedenle 8 saat diyeti yaparak hem gençleşmek hem de forma girmek mümkün.  Bu diyet aynı zamanda kalp hastalıkları, kanser, Alzheimer ve diyabet gibi rahatsızlıkların riskini en aza indirir.

Diyet sırasında günde en az 8 bardak su içmeyi unutmamanız gerekiyor.  8 saat diyetinde su sizin en büyük destekçiniz olacak. Metabolizmanızı hızlandıracak ve toksinleri kolaylıkla atmanızı sağlayacak.  Ayrıca diyet sırasında yakılan yağların bedeninizden atılmasını sağlayacak.

8 saat diyeti örnek menü

Uyanınca

Yeşil çay, sade kahve ya da sevdiğiniz detoks içeceği

Kahvaltı

Mısır gevreği ve süt ya da beyaz peynir ve domates ile yapılan ince bir dilim tost ve yeşillik.

Ara Öğün

Salatalık, karpuz ya da badem

Öğle Yemeği

Fırında balık ve sebze.  Az yağlı yoğurt

Ara Öğün

1 adet elma

Akşam Yemeği

Öğle yemeğinde protein aldıysanız sebze ağırlıklı, sebze ağırlıklı beslendiyseniz protein ağırlıklı beslenmelisiniz.

8 Saat diyetinde yasaklı besinler

Diyet sırasında her besinden sınırlı ve yeterli oranda tüketmelisiniz. Hindistan cevizi yağı, margarin, tereyağ, alkol, işlenmiş gıdalar, şekerli içecekler ve paketlenmiş meyve sularından kaçınmanız gerekiyor. Yukarıda belirttiğim örnek menüyü gün içerisinde 8 saati kapsayacak şekilde yayın ve geriye kalan 16 saat içerisinde bir şey yememeye özen gösterin. Bol bol su, detoks içecek, bitki çayı tüketmeniz diyetin etkilerini arttıracaktır. Ayrıca bir egzersiz programına devam etmek harika sonuçlara daha kolay ulaşmanızı sağlayacak.

Yorum Yaz

Pin It