Genel

Frei Öl Yara İzi, Çatlak & Leke Yağı / Skincare Oil

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Frei Öl – SkinCare Oil

Nuremberg -Almanya’nın ilk eczanesinde tasarlandı, İlk Frei Öl ürünü, bitkisel yağlar ve vitaminlerin birlikte kullanıldığı  ilk ürün… Bu kadar ilk bir arada olunca ve Alman kalitesini göz önünde bulundurunca benim güvenimi kazanan Frei Öl Yara İzi, Çatlak & Leke Yağı / SkinCare Oil hakkında konuşalım mı?

Hayatının bir döneminde en az bir kere yara izi, çatlak ya da cilt lekeleri ile başı derde girmeyen var mı? Açıkçası benim bildiğim kadarı ile yok. Çevremde ben dahil tanıdığım herkes yukarıda saydığım cilt sorunlarından en az biri ile mücadele halinde.  Yoğunluğu değişken olsa da kimimiz leke, kimimiz çatlak, kimimiz ise yara izleri ile sorun yaşıyoruz.  Hatta belki hepsi ile aynı anda savaş halinde çözüm arayışındayız.  Piyasada bu cilt problemlerini iyileştirme iddiası taşıyan bir çok ürün bulunuyor.  Çok pahalı ya da güvenemediğimiz markalar arasından bizi sonuca ulaştıracak ürünleri seçmekte zaman zaman zorlanıyoruz. Siz de bu konuda zorlananlardansanız sizin için bir tavsiyem olacak. Henüz denemeye başladığım ve bu nedenle etkisi hakkında kesin bir bilgi veremeyeceğim ama bana güven veren bir marka olan Frei Öl markasının ürün grubuna ait olan Yara İzi, Çatlak & Leke Yağı / SkinCare Oil hakkında ulaştığım bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.  Deneyimledikten sonra da sonuçları paylaşacağım bir yazı ile sizlerle olacağım. İsterseniz sonucu bekleyin, isterseniz gelin birlikte denemeye başlayalım…

İhtiyaçtan doğan SkinCare Oil’in romantik bir hikayesi var

Henüz kullanmamama rağmen bu üründe neden bir ışık gördüğümü size anlatayım.  Eczacı Walter Bouhon tarafından 1966 yılında Frei Öl markasının ilk ürünü olarak üretilen SkinCare Oil, üreticinin bizzat ihtiyacı karşısında meydana gelmiş.  Üretici kendi için çabaladıysa eminim etkilidir mantığından hareket ettiğimi söylemeliyim.

SkinCare Oil, Eczacı Walter Bouhon’un  3 çocuğunun annesi olan eşinin doğum çatlaklarını tedavi etmek için üretilmiş. Eczacı Walter Bouhon’un eşini mutlu etmek için bu çabası size de romantik gelmedi mi?

1966 yılınında üretilen SkinCare Oil ile tüketiciler ile buluşan Frei Öl markası günümüzde Eczacı Walter Bouhon’un 3. kuşak torunları tarafından yönetiliyor.  Bouhon ailesinin bir üyesi hariç tüm yetişkin fertleri eczacılık yapıyormuş. Marka sahiplerinin eczacılığa gönül vermiş olmaları da bir diğer güven sebebim.

Gelelim SkinCare Oil etkilerine…

Frei Öl Yara İzi, Çatlak & Leke Yağı / Skincare Oil’i kimler kullanabilir?

Diyet ya da gebelik sürecinde ani kilo dalgalanmaları yaşayanlar, yara ya da dikiş izleri olanlar, yaşlılık ya da güneş lekeleri olanlar, çilleri olanlar ve kuru cilde sahip olanlar. Ürün hem erkeklerin hem de kadınların kullanımına uygun olarak üretilmiş.

Frei Öl Yara İzi, Çatlak & Leke Yağı / Skincare Oil İddia edilen etkileri

 • İçeriğinde bulunan yağlar, cildi yumuşatır ve pürüzsüzleştirir.
 • İçeriğinde bulunan A Vitamini cildin yenilenme sürecini hızlandırır.
 • Yara ve çatlak izlerini gözle görülür şekilde azaltır.
 • Cilt tonunu eşitler. Lekelerin görünümünü azaltır.

Frei Öl Yara İzi, Çatlak & Leke Yağı / Skincare Oil Nasıl Kullanılır?

Ürünü ihtiyaç duyduğunuz bölge üzerinde kullanmalısınız. Ürünü kullanacağınız cildin temiz olmasına özen gösterilmesi önemli.  Ürünü bölgeye bolca sürerek dairesel masaj hareketleri ile yedirmeniz gerekiyor. İstediğiniz sonucu elde etmek için en az 3 ay süre boyunca günde 2 kere kullanmanız gerekiyor.  Açık yaralarınız varsa ürünü bu bölgelere sürmemeniz gerekiyor.

 • Yaşları 21 ile 66 arasında değişen 25 kişi arasında yapılan araştırma sonrasında yara izlerinde %72,7 oranında iyileşme olmuştur. ( Yara izi yaşları 6 ile 18 ay arasında değişiyor)
 • Yaşları 21 ile 70 arasında değişen 24 kişi arasından yapılan araştırma sonucunda çatlaklarda %69,1 oranında azalma gözleniyor.
 • Yaşları 21 ile 81 arasında değişen 25 kişi arasında yapılan araştırmalar sonucunda lekelerde %33,3 oranında iyileşme görünüyor.

Benim ilk gözlemlerim

Frei Öl Yara İzi, Çatlak & Leke Yağı / Skincare Oil kullanmaya başlayalı çok yeni oldu. Bu nedenle henüz etkisi hakkında bir fikir sahibi değilim.  Ben 50. yıla özel olarak 5000 adet üretilen rose gold ambalajı içerinde olan SkinCare Oil kullanmaya başladım. Ambalaj gerçekten çok şık ve daha önce kullandığım başka benzer markaların ambalajına oranla daha büyük.  Yine diğer kullandığım marka ile kıyaslarsam koruyucu, renklendirici ve paraben içermemesi beni cezbeden başka bir yönü.  A ve E Vitamin içeriği yönünden benzerlerine göre azımsanamayacak kadar zengin olduğunu söyleyebilirim. Kokusu ilk sürümde biraz yoğun geldi bana ancak yaklaşık 5 dakika sonra sürülen bölgede koku kalmıyor.  Benim için en önemli kısımlarından bir tanesi de emici olması ve sürülen bölgede yağlı bir tabaka bırakmaması. Ürünü sürdüğümde kısa sürede o bölgede sadece yumuşaklık hissi kalıyor.

Daha önce de belirttiğim gibi ürünü kullanmaya henüz başladım. Önerilen 12 haftalık kullanım sonucunda tüm detayları sizlerle paylaşıyor olacağım.

 

6 Yorum Var

 1. Avatar

  Genellikle cilt bakımı konusunda doğal yöntemler tercih etsem de, bazen daha hızlı bir etki için kozmetik ürünlere yöneldiğim de oluyor. Frei Öl Yara İzi, Çatlak & Leke Yağı’nın 12 haftalık sonucunun ne olacağını merak ettim açıkçası. Deneyiminizi paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyorum 🙂

 2. Avatar

  Son günlerin popüler ürünü. Alman ürünleri güzel oluyor. Bir bakmalı bence =)

Yorum Yaz

Pin It