Genel

İpek Kirpik Nedir? – İpek Kirpik Deneyimim

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
ipek kirpik – sendeincel

Etkileyici bakışlar için gür, uzun ve yoğun kirpiklere sahip olmak isteriz. Bu uğurda kat kat rimel ya da aşırı yapay duran takma kirpiklerden faydalanırız.  Özellikle sıcak havalarda akan ve ağırlık hissi ile rahatsız eden rimelden, takmayı beceremediğimiz ya da batma hissiyle sıkıntı yaratan takma kirpiklerden yardım almadan da yoğun, kıvrık ve uzun kirpiklere sahip olmak çok kolay. Nasıl mı? Elbette çözüm ipek kirpik uygulamasında.  Doğuştan gür ve uzun kirpiklere sahip olan şanslı insanlardan olsanız bile inanın ipek kirpik hayat kolaylaştıran uygulamalardan.

İpek kirpik nedir?

Saf ipekten üretilen ve gözünüzün yapısına uygun şekilde tek tek yapıştırılan kirpik uygulamasıdır. Doğal duran, sizi uzun süre rimelden ve takma kirpikten uzak tutan bir uygulama olan ipek kirpik uygulaması ile ilgili olarak internette kısa bir araştırma yaptığınızda karşınıza çıkan sonuçlar sizi korkutabilir.  İpek kirpik yaptıranların yorumları okunduğunda görüyoruz ki uygulama sonrasında enfeksiyon kapanlar, kirpikleri dökülenler ve kirpikleri birbirine yapışanlar ne yazık ki var. Şimdiye kadar farklı merkezlerde  iki kere ipek kirpik yaptırmış biri olarak size öncelikle merkezinizi çok doğru seçmenizi, bu süreçte çok araştırma yapmanızı öneriyorum.  Kısaca yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta size uygulama yapacak merkez.

İpek Kirpik Deneyimim

Yukarıda da bahsettiğim gibi bu uygulamayı iki kere farklı merkezlerde yaptırdım. İkinci deneyimimden sonra anladım ki gerçekten size bu uygulamayı yapan merkez hayati önem taşıyor. İlk yaptırdıktan sonra bir ağırlık hissi ve kirpik diplerimde bulunan yapıştırıcı nedeniyle batma beni oldukça rahatsız etmişti.

İpek kirpik taktırdıktan sonra dikkat edilecekler listesine harfiyen uymama rağmen kirpiklerimin bir kısmı hızla dökülmeye başlamıştı. Dökülmeyen kısım ise fazla yapıştırıcı nedeniyle dökülmek bilmiyordu ve beni fazlası ile rahatsız eden, hiç estetik durmayan bir görüntü çıkmıştı ortaya.  Ben doğuştan uzun ve sık kirpiklere sahip olan kesimin içerisinde bulunuyorum. Buna rağmen ipek kirpikler tamamen döküldüğünde kirpiklerimde azalma olduğunu farkettim.  İkinci uygulamayı yaptırmaya bu nedenle karar verdim. Kendimi bildim bileli yoğun olan kirpiklerimin dökülmesi bende büyük bir eksiklik duygusuna sürüklemişti. İkinci uygulama için tercih edenlerin çok memnun kaldığı bir merkez seçtim.  Kirpik uygulaması haricinde manikür-pedikür, protez tırnak, microblading, cilt bakımı ve ağda gibi uygulamaları da yaptırabileceğiniz Chic Nail Spa ve Güzellik Salonu, ikinci uygulama için kirpiklerimi teslim ettiğim ve sonuçtan memnun kaldığım merkez oldu.

Mükemmel sonuç, güleryüzlü hizmet …

İpek Kirpik yaptırmak üzere Chic Nail Spa ve Güzellik Salonu ile randevulaştık.  Merkez Nişantaşı’nda ben de Silivri’de olunca ulaşım biraz zahmetli olsa da mekana girdiğimde tüm yorgunluğumu unuttum. Dekorasyon, kullanılan renkler, personelin ilgisi, özenli çay kahve ikramı… Herşey ama herşey sizin kendinizi iyi hissetmeniz ve hatta birazcık şımarmanız için hazırlanmış gibi.

İpek kirpik uygulaması ne kadar sürüyor?

Kahvemi içip dinlendikten sonra beni aldıkları uygulama odasında nasıl bir sonuç istediğimi sordular.  Ben kirpikte gerçek bir yoğunluk sevenlerdenim. Bu nedenle olabildiğince yoğun ve uzun kirpik uygulaması istediğimi belirttim.  Bana uygulama yapan Sedef Hanım, uygulama sırasında ve sonrasında işinin ehli olduğunu fazlası ile ortaya koyuyor.  Sizi bilgilendiriyor, rahatlatıyor, kibar ve gerçekten samimi olduğunu hissettiğiniz bir tavrı var. Kendisine çok teşekkür ediyorum.  Uygulama hazırlık süreci de dahil olarak yaklaşık 2 saat kadar sürüyor. Ortalama her göz için 1 saat diyebiliriz. İpek kirpik uygulaması sırasında acı duymuyorsunuz. Ben ikinci uygulamamın sonrasında da acı hissetmedim. İlk uygulamanın ardından yaşanan batma ve kirpik diplerinde duyulan acı ikinci uygulamada yaşanmadı. Bugün 5. günüm ve hala acı ya da bozulma yok.  Sanırım bu durumda merkezin uzmanlığının bir sonucu.  İşlem sırasında sadece kıpırdamadan yatmak biraz sıkıntılı. Sonuçta sıkıntısız güzellik olmuyor diyerek zahmete katlanıyorsunuz.

İpek Kirpik sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

İpek kirpik uygulamasının sonrasında aynaya baktığımda sonuç hem şaşırtıcı hem de mutlu ediciydi. İstediğim yoğunluk ve uzunlukta kirpikler karşımda duruyordu. İnanılmaz! Çünkü genelde güzellik merkezlerinde kafanızda olan ve sonuç arasında büyük farkla olabiliyor. Dediğim gibi ben özellikle çok yoğun kirpikler istedim siz çok daha doğalı tercih edebilirsiniz.  İpek kirpik tamam ama bu sonucu korumak için de dikkat etmeniz gereken kurallar var.

*Asla yüz üstü yatamıyorsunuz. Yüz üstü yatarsanız çok hassas olan kirpikler deforme olabiliyor.

*Göz makyajı yaparsanız mutlaka su bazlı bir göz makyajı temizleyicisi kullanmak zorundasınız.

*Hamam, sauna, buhar gibi uygulamaları bir müddet unutun ya da çok seyrek gidin.

*Banyo sırasında gözlerinizi ovuşturmayın. Sıcak su etkisi ile yumuşayan kirpikler dökülebilir.

*En önemlisi ağlamayın. Göz yaşlarınız kirpiklerin dökülmesine sebep olabiliyor.

*Rimel sürmeyin. Zaten gerek kalmıyor. Kirpikleriniz her zaman rimelle yoğunlaştırılmış gibi duruyor.

*Ara ara kirpik tarağı ile kirpiklerinizi tarayın. Yoksa dolaşabiliyorlar.

*Uygulamadan 2 hafta sonra bakım yaptırmak için merkeze gidin.  Bu işlemde eğer dökülen kirpikleriniz varsa yerine yenilerini takıyorlar.

Bakımlı kirpikler için 5 öneri başlıklı yazımı okudunuz mu?

Yorum Yaz

Pin It