Diyet

Maydanoz suyu zayıflatır mı, nasıl hazırlanır?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
maydanoz suyu
maydanoz suyu zayıflatır mı? Sen de İncel

Kilo vermek isteyenler yaklaşın, size harika bir bilgi vereceğim.  Zayıflamanıza yardımcı olacak kolay bir teknik sayesinde kısa sürede kalıcı kilo vermeniz mümkün. Bugün genelde çok sık karşıma çıkan  ” Maydanoz suyu zayıflatır mı” sorusunun yanıtını buradan toplu olarak vermek istiyorum.

2000 yıldan daha uzun bir geçmişi bulunan ve tüm dünya ülkelerinde sık tüketilen maydanoz, A, B12, K ve C vitaminleri açısından oldukça zengin bir bitkidir. Ayrıca harika bir kalsiyum ve demir deposudur. Zengin lif, mineral ve vitamin içeriği sayesinde bağırsak, mide, damar, kalp, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına karşı koruyucudur.  Sadece bu özellikleri bile düşünüldüğünde bol bol tüketilmesi gereken maydanoz aynı zamanda önemli bir güzellik iksiri olmaya aday.

Diyetisyenlerin listelerinde sık sık yer alan maydanoz suyu zayıflatıyor mu? İşte detaylar…

Maydanoz suyu zayıflatır mı?

Metabolizma hızlandıran ve vücudu toksinlerden arındıran maydanoz suyu, düzenli kullanıldığında haftada 1 ile 2 kilo vermenizi sağlıyor.  Limon suyu ile tüketildiği zaman etkisi daha da artan maydanoz suyuna 15 gün devam etmeniz ve 1 hafta aranın ardından yeniden başlamanız öneriliyor.  Maydanoz suyu düzenli kullanıldığında 2 ayda 8 kiloya kadar zayıflatıyor. Üstelik verilen kilolar kalıcı oluyor.

Zayıflatan maydanoz suyu nasıl hazırlanır?

Pişirerek maydanoz suyu tarifi

Malzemeler

Yarım demet maydanoz

2 bardak içme suyu

Hazırlanışı

İyice yıkayıp ayıkladığınız yarım demet maydanozu sapları ile birlikte bir tencereye koyun. Üzerine 2 bardak su ekleyip 2 dakika kadar kaynatın. Maydanozlar erimeden ocaktan alın ve tencerenin kapağı kapalı bir şekilde 10 dakika demlendirin. Demlenen maydanoz suyunu süzün ve içerisine limon suyu sıkıp gün içerisinde iki kere  tüketin.

Çiğden maydanoz suyu tarifi

Bu yöntem çok daha sağlıklı bir yöntem.  Çiğ maydanozdan maydanoz suyu elde etmek besin değerleri kaybolmayacağı için kesinlikle en iyi yöntemdir.  Yıkanıp ayıklanmış yarım demet maydanozu sapları ile birlikte blenderdan geçirin. İçerisine 1,5 bardak içme suyu ekleyin ve blenderdan geçirmeye devam edin. Karışımı bardağa alın ve içerisine yarım limon suyu ekleyin. taze olarak tüketin.  Bu yöntemde süzmeden maydanoz parçaları ile tüketmek en güzeli ancak siz bu şekilde tüketmekte zorlanıyorsanız karışımı temiz bir tülbentten geçirip sadece suyunu tüketebilirsiniz.

 

4 Yorum Var

  1. Avatar

    Özellikle vücudumda ödem olduğunu hissettiğim dönemlerde sık sık maydanoz suyu içerim. Pişirilenin tadından hoşlanmadığım için çiğ olarak blenderdan geçirip, limon suyu ekleyerek tüketirim. Hem gerçekten işe yarıyor hem de bu şekilde oldukça lezzetli bir içecek oluyor 🙂

Yorum Yaz

Pin It