Diyet

Teff Tohumlu Çay ile Zayıflama Yöntemi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Teff Tohumlu Çay ile Zayıflama Yöntemi
Teff Tohumlu Çay ile Zayıflama

Son günlerin en popüler zayıflama çayı olan Teef tohumlu çay, ünlüler tarafından da zayıflamak amacıyla tercih ediliyor. Dünyaca ünlü sinema oyuncuları tarafından da kullanılan Teef tohumlu çay, ülkemizde de çok fazla merak edilen zayıflama destek çayı oldu. Zayıflamaya yardımcı bu çay hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik. Teff tohumlu çay ile zayıflama mümkün mü? İşte tüm detaylar…

Teff tohumu nedir?

Teff tohumu, besin değeri çok yüksek olan bir tohumdur. Antioksidan, protein ve lif açısından çok değerli bir içeriğe sahiptir. Gluten içermediği için bedenimiz tarafından sindirilmesi çok kolaydır. Teff tohumlu çayın içerisinde teff tohumu ile birlikte 20 adet bitki bulunmaktadır. Zayıflamaya yardımcı olmasının yanında toksin atmaya, sindirimi düzenlemeye, tokluk hissi vermeye, kemikleri güçlendirmeye yardımcı olur.

Teff Tohumlu Çay ile Zayıflama

Tokluk hissi verdiği için daha az kalori almanıza yardımcı olan teef tohumlu çay, sindirimi düzenleyerek kabızlıktan koruyor. Zayıflamanın önünde engel olan ödemden kurtulmanızı sağlıyor. Toksinlerden arındıran teff tohumlu çayın tek başına zayıflatmayacağını unutmayın. Zayıflamak için teff tohumlu çayın yanında sağlıklı bir diyet uygulamak ve egzersiz yapmak çok önemlidir.  Zayıflamak için teff tohumlu çay kullanacaksanız düzenli olarak yemeklerden önce bir fincan içmeniz yeterlidir.

Teff tohumlu çayın faydaları

  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Sindirimi kolaylaştırır.
  • Yemeklerden önce içildiğinde iştahı kapatarak fazla yemenin önüne geçer.
  • Ödem ve şişkinlikten kurtarır.

Teff tohumlu çay nasıl hazırlanır?

Teff tohumlu çay ile zayıflamak isteyenler kolay kullanım için hazır satılan bitki çayı formunu kullanmayı tercih ediyorlar. Genel olarak 30 günlük kullanım için uygun olan paketlerde satılan teff tohumlu çay demleme usulü hazırlanır. Kutu üzerinde belirtilen miktarda çay, bir bardak kaynamış içme suyu içerisine eklenerek 10 dakika demlemeye bırakılır. Demleme süresi bittiğinde yemeklerden önce tüketebilirsiniz.

Teff tohumlu çay ile kilo veren ünlüler

Sosyal medyada da popüler olan teff tohumlu çay ile zayıflayanlar arasında ülkemizde herkes tarafından tanınan ünlü isimler de bulunuyor. İvana Sert, Deniz Akkaya, Hande Yener, Nurgül Yeşilçay, Seda Akgül teef tohumlu çay ile zayıflayan tanınmış isimler arasında bulunuyor.

Yorum Yaz

Pin It