Genel

Maya Natural Hindistan cevizi yağı ile neler yapılır?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
maya natural hindistan cevizi yağı faydaları
maya natural hindistan cevizi yağı

Herkese merhaba,

Bugün sizlere kullanıldığı her alanda mucizeler yaratan Hindistan cevizi yağından tüm detayları ile bahsetmek istiyorum. En az 20 farklı alanda kullanılabilen Hindistan cevizi yağını ben de herkes gibi çok seviyor ve günlük yaşamımda elimin altından eksik etmiyorum.  Hindistan cevizi yağını kullanmak kadar önemli olan başka bir detay da güvenilir bir marka seçimi yapmaktır. Bu nedenle ben organik olan ve bu konuda şüpheye yer bırakmayan Maya Natural markasını tercih ettim. Hindistan cevizi yağının tüm nimetlerinden faydalanabilmek istiyorsanız siz de mutlaka %100 organik bir tercih yapın.

Maya Natural %100 doğal bir marka

Hindistan cevizi yağı, göz çevresi serumu, saç bakım yağı, nemlendirici, doğal sinek kovucu sprey, dudak balsamı gibi 20 ayrı ürün ile doğaldan vazgeçmeden güzel olmak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap veren Maya Natural markası ile röportaj yapmış ve bilmek istediklerinizi marka yöneticisi Yeşim Hanım’a sormuştum. Maya Natural röportajını henüz okumadıysanız mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Ben de bir süredir hem kendimde hem de çocuklarımda  Maya Natural Hindistan cevizi yağını kullanıyorum. Ürün kalabalığından kurtulmanız için mükemmel bir seçim olduğunu söyleyebilirim.

Maya Natural Hindistan cevizi yağı ile zayıflamak

Zayıflama konusunda etkileri son zamanlarda oldukça popüler olan Hindistan cevizi yağı ile özellikle göbek bölgesinde yerleşen inatçı yağlardan kurtulabilirsiniz.  Hindistan cevizi yağı, metabolizma hızlandıran yağ asitleri bakımından çok zengin bir mucizedir. Yapılan araştırmaların sonucunda günde yaklaşık 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı kullananların daha çok kalori yaktığı ve özellikle bel çevrelerinin inceldiği ortaya konmuş.  Ben kilo vermem hızlansın diye kahvelerimin içine bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı eklemeyi alışkanlık haline getirdim.  Siz salatalarınıza ekleyebilir ya da tek başına tüketebilirsiniz.

Maya Natural Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı

Saç bakımı için Hindistan cevizi yağını tek başına ya da başka doğal yağlarla birlikte kullanabilirsiniz. Kendi deneyimlerimden edindiğim bilgiler doğrultusunda Hindistan cevizi yağının saçı onardığını, kaybettiği nemi kazandırdığını, kolay taranmasına ve şekil almasına yardımcı olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca Hindistan cevizi yağı saçların daha hızlı uzamasını sağlıyor. Ben gece yatmadan saçlarıma Hindistan cevizi yağını sürüyorum ve sabaha kadar bekletip, sabah kalkınca her zaman yaptığım gibi yıkıyorum. Denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Maya Natural Hindistan cevizi yağı ile cilt bakımı

Hindistan cevizi yağının cildinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğini biliyor musunuz? Hindistan cevizi yağı ile cildinizi nemlendirebilir, ışıltı kazandırabilir, aknelerle mücadele edebilir ve makyajınızı temizleyebilirsiniz. Özellikle kuru ciltlere sahip olanların mutlaka kullanması gereken doğal bir mucize desem yeridir. Ayrıca dirsek, diz gibi kuruyan bölgeleri nemlendirebilir, doğal dudak nemlendiricisi olarak kullanabilirsiniz.  Hindistan cevizi yağını hem kendim hem de çocuklarım için tercih ediyorum.  Oğlumun yanaklarında bazen pütürcükler oluyor, Hindistan cevizi yağı bu pütürcükleri en doğalından yatıştırıyor.  Tırnak bakımıda da tercihim yine Hindistan cevizi yağı oluyor. Daha önce de söylediğim gibi tek bir ürün bir çok üründen kurtulmanıza olanak sağlıyor. Tırnaklarımı besliyorum, güçlendiriyorum, tırnak etlerimden kurtulmamda da baş rollerde yine Hindistan cevizi yağı oluyor.

Maya Natural Hindistan cevizi yağı ile Oil Pulling (Yağ Çekme)

İşte geldik en önemli faydaya. Belki aranızda Oil Pulling  yöntemini henüz duymayan vardır.  Bu nedenle biraz detaylı anlatmaya çalışacağım. Oil Pulling  yani yağ çekme yöntemi, ağız sağlığı başta olmak üzere genel sağlığımızı korumak konusunda iddialı, doğal ve mucizevi bir yöntem. Hem ekonomik, hem pratik hem de etkili.  Her geçen gün tüm dünyada yaygınlaşan yağ çekme yöntemini günlük rutininize mutlaka eklemelisiniz. Oil Pulling  yöntemini Hindistan cevizi yağı ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Oil Pulling sayesinde diş fırçası ve diş ipi ile ulaşamayacağınız aralara ulaşıp, bakterilerden kolayca kurtulabiliyorsunuz. Sağlıklı bir ağız ve beyaz dişler için daha ekonomik ve güvenli bir yöntem olmadığını söylemeliyim.

Yağ çekme yönteminin faydaları

  • Diş çürüklerini tedavi eder
  • Diş eti kanamalarını iyileştirir
  • Ağız kokusuna iyi gelir
  • Kalp hastalıkları riskini azaltır
  • Ağız iltihaplarının önüne geçer
  • Dişleri beyazlatır
  • Diş lekelerini iyileştirir
  • Boğaz ağrısına iyi gelir
  • Bağışıklığı güçlendirir

Yağ çekme nasıl yapılır?

Yağ çekme yöntemini anlatmadan önce size önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum. Yağ çekme yaparken kullanılan yağı yutmayacağımız için organik olmasının önemli olmadığını düşünmeyin. İşlem sırasında kullanılan yağ ağız içi tabakası tarafından emileceği için mutlaka organik yağ kullanmalısınız.  Yağ çekmeyi sabah aç kanına yapmanız önerilir ancak siz öğün sonrası ya da yatmadan önce de yapabilirsiniz.  Yağ çekmek için yaklaşık 1 yemek kaşığı organik Hindistan cevizi yağını ağzınıza alın. Yutmadan 2 dakika kadar çalkalayın. Bu süre sonrasında yağı tükürün ve ağzınızı ılık su ile çalkalayın. Bu yöntem sonrasında yemek artıkları ve bakterilerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Yorum Yaz

Pin It