Güzellik

Kuruyan Ciltler için Etkili Bakım Önerileri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Mevsim geçişleri, cildinizi zarar verebilir. Kuruyan cildi nemlendirmek ve dolayısıyla bakım yapmak bu dönemlerde çok daha önemlidir. Her gün su kaybeden cildimizi canlı tutmak için ise önlem alabilirsiniz. Cildini ve dolayısıyla vücudunu yenilenmiş ve harika hissetmek için ise dikkat edeceğiniz bazı noktalar bulunmaktadır. Nemi tutmayan cilt tipleri için ise çizgi ve kırışıklıkların belirginliği diğer cilt tiplerine göre daha hassas ve belirgin olmaktadır. Bu tarz bir cilde sahipseniz özellikle sert formda olan temizleme ürünlerinden uzak durmanız gerekir.

Sağlıklı bir cilt için cilt tipiniz ile uyumluluk gösteren ve cildinizin ihtiyaçlarını karşılayacak özellikte kremler kullanmanız gerekir.

Cilt Kuruması Neden Olur?

Yeterli miktarda su tüketmemek, yüksek dereceli duşlar, sert cilt bakım ürünleri, mevsimler ve uykusuzluk… Tüm bunlara dikkat ediyor olmanıza rağmen vücudunuza kuruluk meydana gelebilir. Vücuttaki su miktarının azlığından kaynaklanan bu durum cildiniz için önlem almanız gerektiğinin sinyallerini verir. 

Kurumuş Ciltler İçin Bakım Önerileri

        1. Düzenli ve Bol Su İçmek

Bu maddeye kimsenin şaşırmadığına eminiz. Gün içerisinde yeterli miktarda su tüketmeniz vücudunuz ve dolayısıyla cildinizin nemli kalması için çok önemli.

       2. Spor Sonra Doğru Temizlik

Egzersiz hareketlerinden sonra terleyerek vücudumuzda bulunan suyu ve mineralleri kaybediyoruz. Aynı zamanda terledikten sonra cildinizde bölgesel tahrişler söz konusu olabilir. Cildindeki nem seviyesini denge tutmak için kuruyan ciltler için özel olarak üretilen Bioderma Atoderm kremi kullanabilirsiniz.

         3. Cilt Dokunuzu Yenilemek için Peeling

Cildinizdeki ölü derilerden kurtulmak için peeling en etkili yollardan birisidir. Dilerseniz evinizde kendi imkanlarınız ile hazırlayacağınız peeling bu konuda size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Evde peeling hazırlamak sizin için uzun ve yorucu bir hal alıyor ise düzenli kullanımda yoğun nem veren etkisi ile kuruyan ciltler için krem kullanabilirsiniz.

Cildinize bakım uygulayacak vaktiniz olmadığında tercih edebileceğiniz kuru ciltler için krem ise işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Nemlendirici, besleyici ve bakım kremi olan Bioderma Atoder, cildinizi tüm olumsuz dış etkenlere karşı korurken aynı zamanda rahatsızlık ve gerginlik hissinin yok olmasına yardımcı olur. Uzun süre kalıcı olması ve yoğun nem veren cilt bakım ürünü olması nedeniyle binlerce kadın tarafından tercih edilen Bioderma Atoder kremi tercih edebilirsiniz.

1 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It