Güzellik

Bakımlı dudaklar için öneriler

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
dudak bakımı için öneriler
dudak bakımı için

Pürüzsüz ve yumuşacık dudaklar, güzelliğimizin gizli kahramanıdır.  Dudak bakımı çoğu zaman geri plana atılıyor fakat bakımlı dudaklar sürdüğümüz rujun bile inanılmaz güzel görünmesini sağlıyor. Bugün size bakımlı dudaklar için pratik ipuçları vereceğim. Evde dudak bakımı yapmak isteyenler için kolay hazırlanan, hızlıca uygulanan ve etkili sonuçlara götüren pratik adımlar sizin için derledim.

Bakımlı dudaklar için dudaklarınızı bol bol su tüketmeli, ölü hücrelerden arındırmalı ve mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Dudak peelingi yapmak bakımlı dudaklar için önemli bir adımdır.

Dudak bakımında şeker ve zeytinyağ mucizesi

Evde sadece iki malzeme ile hazırlayacağınız ve haftada iki kere uygulayarak bakımlı ve yumuşacık dudaklara sahip olmanıza yardımcı olacak ev yapımı bir dudak peelingi tarifi gelsin öncelikle.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı toz şeker

1 çay kaşığı zeytinyağ

Hazırlanışı

Malzemeleri cam bir kase içerisinde iyice karıştırın. Su ile  ıslattığınız dudaklarınıza sürerek dairesel hareketlerle masaj yapın. 5 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile durulayın.  Nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Evde dudak dolgunlaştırıcı hazırlayın

Daha dolgun ve bakımlı dudaklar elde etmek istiyorsanız evde dudak dolgunlaştırıcı hazırlayabilirsiniz. Yine sadece iki malzeme ile hazırlayacağınız dudak dolgunlaştırıcı karışımı her gün taze olarak hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı süzme bal

1 çay kaşığı toz tarçın

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri cam bir kase içerisinde karıştırın. Karışımı ıslattığınız dudaklarınıza sürün. Dairesel hareketlerle masaj yapın ve 5 dakika bekletin. Bekleme süresinin ardından ılık su ile durulayın. Nemlendirici sürün.

Yorum Yaz

Pin It