Güzellik

Kahve telvesi ile güzellik tüyoları

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Türk kahvesi ile güzellik tüyoları
Türk kahvesi ile güzellik

Türk kahvesini sevmeyen yoktur. Yorgunluk atmak için bir fincan Türk kahvesi harika olur değil mi? Dost sohbetlerine eşlik eden ve 40 yıl hatırı olan Türk kahvesi keyfini, harika sonuçlar elde edeceğiniz bir güzellik ritüeline çevirebilirsiniz. Türk kahvesi telvesi sayesinde selülite çözüm bulabilir, ölü hücrelerinizden arınabilir ve cildinizi yumuşacık yapabilirsiniz. Türk kahvesi ile güzellik tüyolarını sizin için derledim.

Türk kahvesi ile topuk çatlaklarına elveda

Topuk çatlakları can sıkıcıdır. Ayak güzelliğine gölge düşüren çatlaklardan biraz Türk kahvesi ve zeytinyağ sayesinde kurtulabilirsiniz. Ayaklarınızı 5 dakika kadar sıcak suda bekletin. Hafif bir şekilde kurutun ve zeytinyağ eklediğiniz Türk kahvesi telvesini ayaklarınıza sürün. Ayaklarınıza bir poşet geçirin ve pamuklu bir çorap giyin. Bu şekilde geceden sabaha kadar bekleyebilir ya da vaktiniz yoksa 2 saat bekletip durulayabilirsiniz. İşlem sonunda ayaklarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Türk kahvesi ile siyah noktalardan kurtulun

Siyah noktalardan kurtulmak için pahalı kozmetiklere ya da cildinizi aşındıracak işlemlere ihtiyacınız yok.  Siyah noktalardan kurtulmak için tek ihtiyacınız içtiğiniz Türk kahvesinin telvesi. Kahve telvesini cildinizde siyah nokta olan bölgelere sürün ve 10 dakika bekleyin. Bekleme süresinin ardından cildinizi ılık su ile durulayın. Türk kahvesi ile güzellik işte bu kadar kolay.

Elleriniz yumuşacık olsun

Bakımlı eller güzelliğinizin temel taşıdır desem yalan olmaz. Yumuşacık eller için yine Türk kahvesi telvesinden yararlanabilirsiniz. Kuruyan, sertleşen ellerinize inanın ilaç gibi gelecek. Türk kahve telvesini ıslattığınız ellerinize masaj yaparak sürün. 10 dakika bekledikten sonra yıkayın. Misler gibi, yumuşacık ellerinize merhaba diyebilirsiniz.

Türk kahvesi ile selülite çözüm

Selülitleriniz varsa ve çözüm arıyorsanız pahalı ürünlere para dökmeden önce Türk kahvesi telvesine başvurun. İlk yapmanız gereken bacaklarınıza yetecek miktarda Türk kahvesi telvesini kapaklı bir kavanoz içerisinde biriktirmek. Yeterli miktarda telveniz olunca banyoda bacaklarınıza masaj yaparak bu telveyi sürün ve 10 dakika bekleyin. Bekleme süresinin ardından ılık su ile cildinizi durulayın. Bu yöntemi haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

 

Pin It