Güzellik

Yıpranmış Saçların Mucizesi Kerassu Yenilendi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Herkese merhaba,

Bugün harika bir haberle geldim.  Daha önce aşırı yıpranmış saçlarım için kullandığım Kerassu, yenilendi. Daha önce sizlere bu yazımda bahsettiğim Kerassu ürünlerini bulamadığınız ile ilgili sizlerden çok mesaj alıyordum.  Sizlere müjdeli haberi artık verebilirim.  Uzun bir süre benim de bulamadığım bu harika marka kendisini daha da geliştirerek yeni ürünleri ile yeniden bizlerle.  Yıpranmış saçları ile başı dertte olanların artık çözüm arayışları son buldu diyerek sizlerle detayları paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Gelin yeni Kerassu ürünlerini birlikte inceleyelim.

Yıpranmış saçları kurtarmanın yolu Kerassu’dan geçiyor

Benim gibi her sıkıldığında saçları ile oynayanların hazin sonu ne yazık ki yıpranmış saçlar ile kalakalmak oluyor. Ben de siyahtan sarıya, sarıdan kızıla ve ardından yeniden siyaha ani geçişlerle saçlarımı yıprattığım zaman imdadıma Kerassu markası yetişmişti. Malum yıpranan saçların en önemli belirtisi duş sonrası saçların kurumaması, lastik gibi uzaması hatta kopması oluyor. Saçlar şekil almıyor ve nemini kaybediyor.  Saçlar aşırı kimyasala maruz kaldığında ya da sık sık ısılı işlem yapıldığında keratin kaybı yaşıyor. Saçın yapısının temel taşı olan keratin azaldığında saçımızın yapısı bozuluyor ve saç yıpranıyor. Böyle durumlarda saça acil keratin yüklemesi, keratin bakımı yapmak gerekiyor.  Keratin maskeleri, keratin içeren saç bakım ürünleri ve şampuanlar yıpranmış saçların önemli bir kurtarıcısı olsa da, her keratin içerikli ürün saçın onarılmasında yeterli olmuyor. Seçilen ürünün kaliteli ve tamamen bu amaca hizmet odaklı üretilmiş olması şart.  Deneyimlerime dayanarak macera aramanıza gerek kalmadığını söyleyebilirim. Kerassu ürünleri ilk kullanımda bile yıpranan saçı toparlamakta fark yaratıyor.

Kerassu Kemik İliği Saç Maskesi

Eski dönemlerde kuaförlerin uyguladığı efsanevi yöntemlerden bir tanesi kemik iliği maskesidir. Yıpranmış saçın kaybettiği proteini geri kazandıran bu yöntem zorlu ve uğraştırıcıdır. Kerassu bu işlemi kolaylaştırmış ve kullanıma hazır kemik iliği saç bakım maskesi çıkarmış. Kemik iliği proteinleri içeren bu saç bakım maskesini her gün bile kullanabilirsiniz ancak ben haftada 2 kere kullanmanın yeterli olacağını düşünüyorum. Saçınızı yıkadıktan ve havlu yardımı ile nemini aldıktan sonra saçınıza kökten uca maskeyi uygulayın. Uygulama sonrası saçınızı streç film ile sarın. 10 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresi sırasında fön yardımı ile saçınıza sıcak hava verirseniz maske çok daha etkili olacaktır.  10 dakika sonrasında saçınızı durulayın. Bu maske saçınızın kayıplarını geri kazandırıyor ve kolay şekil almasına yardımcı oluyor.

Kerassu Cocoon Botox

Yine günlük kullanıma uygun olan Cocoon, her uygulamada saça botox etkisi veriyor. Saçın yapısının pürüzsüz, dolgun ve parlak olmasını destekliyor. Yıkanmış, temiz saçlarınızın nemini alın ve hafif nemli saçlarınıza üründen 4-5 pompa kadar uygulayın. Uygulama sonrasında saçınıza fön çekin ya da şekil verin. Saçınızın inanılmaz yumuşak olduğunu ve kolay şekil aldığını görünce siz bile şaşıracaksınız.

Kerassu Argan Oil Elixir Saç Serumu

Saç serumları iyi ki varlar. Özellikle değerli yağlarla zenginleştirilen ve durulama gerektirmeyen saç serumları hepimizin gözdesi.  Kerassu markasına ait Argan Oil Elixir Saç Serumu tam da bahsettiğim özelliklere sahip bir serum.  Durulama gerektirmeyen bu serum saçı onarıyor, işlemlere karşı koruyor ve esnekliğini kazanmasına yardım ediyor.  Nemi alınmış temiz saçın uçlarına bir kaç damla masaj yaparak uygulamanız yeterli. Bu serum da günlük kullanıma uygun.

Kerassu Keratın Mıracle Color Care Boyalı Saç Şampuan 1000 Ml

Saçımızın hakettiği değeri daha yıkarken vermek lazım. Saça yıkama sırasında bakım yapmak, saçı korumanın ilk şartlarından bir tanesi. Kerassu Keratin Miracle Color Care, boyalı saçlar için üretilen ve keratin dengesini sağlayan bir şampuan.  Ben bir süredir kullanıyorum ve saç kremine bile ihtiyaç duymadan saçın tertemiz ve yumuşacık olmasını sağlıyor.  Orta boy saçlar için tek pompa yetiyor.

Kerassu ürünlerine yakından baktığımıza göre geldik işin en önemli kısmına. ‘Kerassu ürünleri nerelerde satılır? ‘sorularınızı duyar gibiyim.  Genellikle kuaförler ile çalışan Kerassu ürünlerini n11, Trendyol, Kuaför Sepeti gibi sitelerden satın alabilirsiniz.  Markanın haberlerini yakından takip etmek ve sorularınız için Kerassu İnstagram hesabını takibe alabilirsiniz.

 

Yorum Yaz

Pin It