Güzellik

Evde kaş alma yolları

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Evde kaş alma yolları
Evde kaş alma

Corona Virüs salgını nedeni ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayat durma noktasına geldi.  Salgının yayılmasını önlemek amacı ile kuaförler ve güzellik merkezleri kapatıldı.  Biz de evlerimizde kendi işimizi kendimiz görmeye başladık. Kuaförsüz günlerde, güzelliğimizden ödün vermemek için  evde doğru kaş alma yöntemlerini sizin için derledim.  Adım adım kaş alma yöntemlerini takip ederek kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz. Tüm kuaförlere ve güzellik uzmanlarına buradan sevgilerimi yolluyor ve sağlıklı günler diliyorum.

Amacınıza uygun cımbız seçin

İnce uçlu, düz uçlu ve eğimli uçlu olmak üzere 3 çeşit cımbız vardır. Bu cımbızların hepsi farklı bir amaçla kullanılır.  İnce uçlu olan cımbızlar çok kısa kılları alabilmenizi sağlar.  Düz uçlu cımbızlar ise aynı anda daha fazla kıl alabilmeyi sağlar.  Eğimli uçlu cımbızlarla da kılı doğru açıdan tutmanızı kolaylaştırıyor ve daha kontrollü olmanıza yardımcı oluyor. Hangi cımbızı hangi amaca kullanacağınızı bilmek eminim işinizi kolaylaştıracak.

Kaş almaya başlamak

Kaş almaya başlamadan önce kaşlarınızı yukarıya doğru tarayın. Bunun için kaş tarağınız yoksa eski bir diş fırçası da kullanabilirsiniz. Kaşlarınızı yukarı taradıktan sonra size fazla görünen , uzun olan kılları kaş makası ile kesebilirsiniz.

Beyaz göz kaleminden destek alın

Kaşlarınızın almak istediğiniz yerlerini beyaz göz kalemi ile dikkatli bir şekilde çizin. Böylece kontrolü kaybetmeyeceksiniz. Kaşınızın şeklini dikkate alın ve büyük değişimlerden kaçının.  Kaşlarınızın doğal şeklini koruyarak fazlalıkları almayı hedefleyin. Kaşlarınızı tek tek alın. Acele etmeden ve risk almadan işinizi tamamlayın. İlk başlarda zor gelse de eminim bir süre sonra alışacaksınız.

 

 

1 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It