Diyet

Evde Kilo Vermenin Kolay Yolları

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
evde kilo vermek için
evde kilo vermek

Corona Virüs endişesi ile hepimiz evlerimize kapandık. Spor salonları kapandı, dışarıda yürüyüş yapmak tehlikeli… Evlerimizde kendimizi gönüllü olarak karantinaya aldık ve karantina günlerinde mutfakla aramız biraz daha sıkı fıkı oldu. Durum böyle olunca da diyetler sekteye uğradı hatta biraz kilo bile aldık diyebiliriz.  Evlere kapandığımız şu dönemde ibreyi tersine çevirmenin zamanı geldi. Corona Virüs tehlikesi bittiğinde ve  özlediğimiz sosyal hayata yeniden kavuştuğumuz zaman  fazla kilolarımızla baş başa kalmamak için şimdiden işi sıkıya alalım ve evde kilo vermek için kolları sıvayalım. Evde kolay kilo vermek için neler yapabileceğimizi sizin için derledim.

Hedefinizi küçük tutun

Kilo vermeye karar verdiğiniz zaman hedefinizi küçük tutmak, motivasyonunuzu korumak için oldukça önemlidir. 30 kilo vermek hedefi yerine 4 kilo verme hedefi size daha ulaşılabilir gelecektir. Bir ayda 4 kilo vermek için haftada sadece 1 kilo vermeniz yeterli. Unutmayın küçük hedefler aşıldıkça büyük hedeflere ulaşmanız çok kolay olacaktır.

Bol bol su için

Bütün diyetisyenlerin birleştiği ortak nokta yeterli su içmenin zayıflama üzerinde çok önemli olduğudur. Su içmek sizi ödemlerinizden kurtarır, metabolizmanızı hızlandırır, tok tutar, yağ yakmanızı hızlandırır ve sizi tok tutar. Su içmek halsizlikten ve baş ağrısından da kurtarır. Evde kilo vermek için günde 14 bardak su içmeyi asla unutmayın.

Evde kilo vermek için spor yapın

Spor yapmak sağlıklı zayıflamanıza, motivasyonunuzun artmasına yardımcı olur. Sarkmadan zayıflamanız için çok önemli olan spor yapmak aynı zamanda depresyondan kurtarır. Özellikle evlere kapandığımız şu dönemde spor yapmanın mutluluk verdiğini asla yadsımamak gerektiğini unutmayın.

Zencefilli Yoğurt Kürü ile Yağları yakın

Daha önce sizlere yağ yakan mucize bir kür olan zencefilli yoğurt küründen bahsetmiştim.  Günde 500 gram yakmanıza yardımcı olan zencefilli yoğurt kürü şu zamana kadar denediğim en etkili yağ yaktıran kürlerden bir tanesi diyebilirim.  Yağ yaktıran, metabolizma hızlandıran ve tatlı isteğini baskılayan bu kür, spor ve sağlıklı beslenme ile birleştiğinde mucizeler yaratıyor.

1 Yorum Var

  1. Avatar

    zencefilli yoğurt kürünü mutlaka deneyeceğim, teşekkürler tavsiye için 🙂

Yorum Yaz

Pin It