Güzellik

Sadece 2 malzeme ile saç dökülmesi için maske tarifi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

"<yoastmark

Stres, yanlış beslenme, saçın fazla işlem görmesi ve saç derisi rahatsızlıkları gibi nedenlerin sonucunda saç dökülmesi problemi yaşamak kaçınılmazdır.  Her gün elinizde kalan saç tellerinizin ardından üzülerek bakıyorsanız ve saç  dökülmesine çözüm arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Bugün sizler için evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz ve sadece 2 malzeme ile hazırlanan çok etkili bir saç dökülmesi için maske tarifi vereceğim.  Saç dökülmesini durduran maya maskesi sendeincel.com‘da

Saç dökülmesi için maske tarifi

Haftada 2 kere düzenli uygulandığı zaman çok olumlu sonuçlar alabileceğiniz maya maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler sadece su ve kuru maya. Protein ve B Vitamini açısından zengin olan maya, saç dökülmesinin de önüne geçiyor.

Maya maskesi malzemeleri

2 yemek kaşığı kuru maya

1 yemek kaşığı su

Hazırlanışı

2 yemek kaşığı maya ve 1 yemek kaşığı suyu bir kase içerisinde karıştırın. Karışımı saç derinize masaj yaparak yedirin. Saçınıza streç film sarın ve 1 saat bekleyin. Bekleme süresinin ardından saçınızı ılık su ile yıkayın.  Saçınızı yıkadığınız suyun çok sıcak ya da çok soğuk olmamasına dikkat edin. Yoksa mayanın saçtan arınması zor olacaktır. Saçınızı yıkadıktan sonra, mayanın saçınızı kurutma ihtimaline karşı mutlaka nemlendirici bakım yağları kullanmaya özen gösterin.

2 Yorum Var

  1. Pingback: Saç dökülmesine karşı çörek otu - Sen de İncel

Yorum Yaz

Pin It