Diyet

Daha fazla kalori yakmanıza yardımcı 5 besin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Young and happy woman eating healthy salad sitting on the table with green fresh ingredients indoors

Kilo vermek isteyenler toplanın! Sizin için çok etkili bilgiler ile geldim.   Diyet yaparken zayıflamanıza yardımcı olacak besinlerin olduğunu ve bu besinlerin daha fazla kalori yakmaya yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Sağlıklı zayıflamak ve diyette güçten düşmemek için bu besinleri diyet listenize mutlaka dahil etmelisiniz.

İşte daha fazla kalori yakmanıza yardım eden 5 besin

Peynir

Süt ürünleri protein açısından oldukça zengindir ve içeriğinde bulunan kalsiyum minerali zayıflama sürecini destekler.  Süt ürünleri grubundan olan peynir, süt ve yoğurda oranla daha az karbonhidrat ve kalori içerdiği için daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur.  Ayrıca peynirde daha fazla protein bulunması da daha hızlı kilo vermenizi sağlar. Çökelek ve lor gibi daha az kalorili ve yağlı peynir çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Elma sirkesi

Mucize besin olan elma sirkesini bu listeye dahil etmezsek elma sirkesine çok büyük haksızlık etmiş oluruz. Kan şekeri seviyesini düzenleyen ve tokluk hissi veren elma sirkesi daha fazla yağ yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olur.

Lahanagiller

Brokoli, lahana, brüksel lahanası ve karnabahar bu gruba giren besinlerdir.  Diğer sebzelere oranla lif seviyesi yüksek olan bu sebzeler kaliteli protein açısından da zengindir. Bu nedenle hem tok tutar hem de daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olur. Diyetinize eklemeyi unutmayın.

Yumurta

Uzun süre tokluk hissi veren yumurta yüksek kaliteli protein kaynağıdır. Bu nedenle sağlıklı ve hızlı kilo vermenize yardımcı olur.

Yoğurt

Sağlıklı zayıflatan mucizevi besinlerin en değerlilerinden biri olan yoğurt, sindirim sisteminin düzgün çalışmasını destekler. Obezitenin önüne geçilmesine büyük oranda yardımcı olan yoğurt, yarım yağlı ya da yağsız olarak rahatlıkla tüketilebilir.

Yorum Yaz

Pin It