Diyet

Bel inceltmek için ev yapımı çay tarifi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Bel incelten çayHarika görünmemizi sağlayan en önemli unsurlardan biri de ince bir bele sahip olmaktır. İnce bir bel hem sağlıklı hem de oldukça estetiktir.  Herkes ince bir bele sahip olmayı ister ama ne yazık ki fazla kilolar çoğu zaman ilk olarak bel bölgesinde birikir. Bel inceltmek için düzenli egzersiz yapmalı, hafif beslenmelisiniz. Tüm bu bilinen yöntemlere destek sağlamak için ise bel incelten çay tarifinden faydalanabilirsiniz.

Bel inceltmek için en önemli unsur motivasyon

İnce bir bele sahip olmak sizi harika hissettirir ancak sanıldığı kadar kolay da değildir.  Unutmamanız gereken ilk konu bu işin hemen sonuç veremeyeceğini kabullenmektir. Bu nedenle motivasyonunuzu asla kaybetmemeli ve disiplinli bir şekilde çalışmalarınıza devam etmelisiniz.  Öncelikle ne yediğinize ve ne içtiğinize dikkat etmeli ve düzenli olarak kaslarınızı çalıştıracak egzersiz planını günlük yaşamınıza dahil etmelisiniz.  Artık tüm bunların farkında olduğunuza göre size yol arkadaşı olmaya aday olan ve belinizi birkaç santim inceltmeye yardım edecek bel incelten tarife geçebiliriz.

Sadece iki malzemeden oluşan bel inceltmek için tavsiye edilen çaydan mucize beklemeyin. Çayın sadece destekleyici olduğunu aklınızdan çıkartmazsanız motivasyonunuzu daha kolay koruyabilirsiniz.

Bel incelten tarçın ve defne çayı tarifi

Tarçın ve defne yaprağı ile hazırlanan çayın en önemli etkisi bel ve karın bölgesinde biriken fazla yağların yakımına yardımcı olmasıdır.

Malzemeler

1 çay kaşığı toz tarçın

6 adet defne yaprağı

2 bardak içme suyu

Dilerseniz 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı

Ateşe dayanıklı bir kabın içerisine suyu koyun ve ocağa alın. Su kaynama seviyesine geldiğinde tarçın ve defne yaprağını ilave edin. Ocağı en kısık hale getirin ve kabın kapağını kapatın. 2 dakika sonra çayı ocaktan alın ve oda sıcaklığına gelmesi için bekleyin.  Demlenen ve ılınan çayı süzgeçten geçirerek süzün.  Aç karnına bir bardak çaydan için ve kalan çayı öğleden sonra bir bardak daha için. Bu çayı haftada en az 3 gün tüketebilirsiniz.  Hamileler, bir rahatsızlıktan dolayı ilaç kullananlar ve karaciğer hastaları bu kürü denemesinler. Küre başlamadan önce doktorunuza mutlaka danışmanızı tavsiye ediyorum.

Pin It